Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak wykorzystać strony internetowe do nauki geografii?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak wykorzystać strony internetowe do nauki geografii?"— Zapis prezentacji:

1 Jak wykorzystać strony internetowe do nauki geografii?

2 Geografia jest przedmiotem, który możemy wzbogacić różnymi informacjami, wykresami,tabelkami i innymi przydatnymi rzeczami do nauki tego przedmiotu

3 Strony internetowe pozwalają na szybkie dotarcie do aktualnych informacji z całego świata, ale ogromnym problemem w sieci jest wiarygodność źródeł. Jeśli chcemy się czegoś nauczyć lub zdobyć wiarygodne informacje powinniśmy korzystać ze sprawdzonych stron.

4 Strony warte zobaczenia Na tych stronach na pewno nie znajdziesz informacji budzących zastrzeżeń: -http://www.fao.org/ -http://www.stat.gov.pl/gus -http://www.nottingham.ac.uk/

5 Strony z wątpliwymi informacjami to takie, które pochodzą od nieznanych nam osób lub grup dyskusyjnych zazwyczaj zawierają informacje z błędami

6 Dużo stron internetowych możemy znaleźć w naszym podręczniku
Przy niektórych tematach w książce są obecne strony internetowe. Dzięki nim możemy dowiedzieć się więcej o tym temacie i na przykład zabłysnąć na lekcji dodatkową wiedzą przykłady: -http://www.gdziejestburza.pl/ -http://gis.gdansk.pl/pl/ -http://www.bezrobocie.net/

7 National geographic Osobiście bardzo polecam tę stronę zawierającą bardzo ciekawe artykuły. W niektórych z nich są rzeczy dziwne, ale zarazem zaskakujące. Jest to strona godna uwagi i poświęcenia czasu.

8 Ucząc się ze stron internetowych powinniśmy zachowywać rozwagę w tym gdzie szukamy informacji . Internet to wielkie osiągnięcie ludzkości dlatego mądrze go wykorzystajmy.

9 Mapy Bardzo pomocną stroną, gdy chcemy zaplanować podróż może się okazać strona . Strona ta sugeruje którędy najlepiej dojechać i jak długo zajmie ta podróż. Wystarczy wpisać dwie miejscowości z których chcemy jechać.

10 Tu wpisujemy miejscowości

11 Pogoda Polecam stronę Są tam infomacje o temperaturze w ciągu dnia i nocy, opadach, wschodach i zachodach Słońca i Księżyca i długości dnia. Wystarczy kliknąć na daną miejscowość i wiemy wszystko o pogodzie.

12 Wystarczy tu wpisać miejscowość

13 Rezerwacje Na tej stronie można zarezerwować miejsca w hotelach na całym świecie. Można to zrobić przez Internet więc oszczędzamy nasz czas.

14 Google earth Strona ta jest doskonała dla osób które chciałyby podróżować po całym świecie. Dzięki tej aplikacji możesz przenieść się w dowolne miejsce na ziemi. Można oglądnąć wiele budynków i rzeźby terenu w 3D wystarczy tylko zainstalować google earth. Naprawdę warto.

15 Obiekt w 3D

16 Widok Polski

17 Zdjęcia historyczne W programie tym można zobaczyć jak zmieniały się różne miejsca na przestrzeni lat Warszawa ulica Grzybowska i okolice

18 Niebo i kosmos W programie tym można nie tylko oglądać Ziemię i państwa lecz także możemy zobaczyć gwiazdy, różne galaktyki, Księżyc.

19 Turystyka Na stronie tej można znaleźć biura podróży, linie lotnicze w Polsce, noclegi w Polsce i Europie, przewodnik on-line. Dzięki tej stronie będziemy mogli zaplanować naszą zagraniczną podróż i nie tylko.


Pobierz ppt "Jak wykorzystać strony internetowe do nauki geografii?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google