Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzięcioł pełni funkcje sanitarną. Dzięki temu, że dziobią w drzewach leśnicy wiedzą, że drzewo jest chore. Dlaczego dziobią? Spod kory wydziobują pożywienie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzięcioł pełni funkcje sanitarną. Dzięki temu, że dziobią w drzewach leśnicy wiedzą, że drzewo jest chore. Dlaczego dziobią? Spod kory wydziobują pożywienie."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Dzięcioł pełni funkcje sanitarną. Dzięki temu, że dziobią w drzewach leśnicy wiedzą, że drzewo jest chore. Dlaczego dziobią? Spod kory wydziobują pożywienie dla siebie. Ich przysmakiem są larwy korników.

4 Dzięcioła zaliczamy do grupy dziuplaków pierwotnych- sami budują dziuple i pierwsi w nich zamieszkują. Jednak te ptaki nie zostają zbyt długo w swych domach, ponieważ co roku budują nowe. Dziuple pozostawione przez dzięcioły są schronieniem oraz stanowią miejsce gniazdowania dla kilkudziesięciu gatunków ptaków leśnych oraz dla wielu ssaków.

5 Niektóre gatunki ptaków są uzależnione od dziupli wykutych przez dzięcioły. Doskonałym przykładem są sowy. Włochatka, sóweczka, pójdźka czy syczek gniazdują wyłącznie w dziuplach wykutych przez dzięcioły.

6 Dzięcioł trójpalczasty Dzięcioł białogrzbiety Dzięcioł średni

7 Gdy w lesie znajdują się te trzy gatunki dzięcioła, wiemy że w lesie znajdują się drzewa bardzo stare, które osiągnęły wiek nawet 100 lat!

8 Jak widzimy dzięcioły nie są to tylko stukające w drzewo ptaki. Pełnią ważniejsze funkcje!

9


Pobierz ppt "Dzięcioł pełni funkcje sanitarną. Dzięki temu, że dziobią w drzewach leśnicy wiedzą, że drzewo jest chore. Dlaczego dziobią? Spod kory wydziobują pożywienie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google