Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

- poznajemy 12 zasad zdrowego odżywiania i stosujemy je na co dzień - zobaczcie...

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "- poznajemy 12 zasad zdrowego odżywiania i stosujemy je na co dzień - zobaczcie..."— Zapis prezentacji:

1 - poznajemy 12 zasad zdrowego odżywiania i stosujemy je na co dzień - zobaczcie...

2

3 Wiemy już jakie produkty spożywać, jak często i w jakich ilościach. Dzięki stosowaniu tej wiedzy w praktyce potrafimy też stworzyć inną piramidę...

4

5 - Przecież jest niezwykle ważny nie tylko w polskiej kuchni, ale też w naszym żywieniu. - Ile potraw można z niego wyczarować! - Nas zainspirował też do stworzenia obrazów z ziemniaczanych stempelków.

6 Pieprz, sól, curry, liść laurowy, sproszkowana papryka, goździki, ziele angielskie, bazylia, majeranek, tymianek, kminek, chili........ To przyprawy i zioła, które nie tylko nadają potrawom kolor, smak i zapach, ale też wspomagają trawienie. A może piękny, pachnący obrazek zawiesimy w kuchni? Te wonności powodują, że wzrasta nam apetyt!

7 Na początek proponujemy....... coś słodkiego, soczystego, kolorowego, pachnącego, niezwykle smacznego i oczywiście zdrowego. Domyślacie się już chyba, że to owoce i warzywa. My nawet się w nie zamieniliśmy!

8 Szkoda, że tych nie możemy zjeść!

9 Te możemy spróbować. Co za różnorodność kolorów, zapachów oraz smaków!

10

11 Nasz szkielet z pewnością jest mocniejszy od skorupek jajka, chociaż i one są wytrzymałe (doświadczenia przekonują nas, jak ważny jest wapń). Dostarczając organizmowi odpowiednich witamin, minerałów oraz składników odżywczych – wzmacniamy go!

12 bawić się, skakać, biegać, a nawet pływać.

13

14 - jeszcze wiele wyzwań oraz przeszkód do pokonania, ale właściwie się odżywiając MAMY SIŁĘ I MOC!

15 Uczniowie klasy I d Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni wraz z wychowawcą – panią Dorotą Pawińską - Zagórską


Pobierz ppt "- poznajemy 12 zasad zdrowego odżywiania i stosujemy je na co dzień - zobaczcie..."

Podobne prezentacje


Reklamy Google