Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„ Ś NIADANIE DAJE MOC„ 8 LISTOPADA 2012 R – DZIE Ń ZDROWEGO Ś NIADANIA Klasa I - Szkoła Podstawowa w Podjazach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„ Ś NIADANIE DAJE MOC„ 8 LISTOPADA 2012 R – DZIE Ń ZDROWEGO Ś NIADANIA Klasa I - Szkoła Podstawowa w Podjazach."— Zapis prezentacji:

1

2 „ Ś NIADANIE DAJE MOC„ 8 LISTOPADA 2012 R – DZIE Ń ZDROWEGO Ś NIADANIA Klasa I - Szkoła Podstawowa w Podjazach

3 W naszej szkole Europejski Dzień Zdrowego Śniadania obchodzony był 8 listopada. Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą i rodzicami z zaangażowaniem wzięli udział w przygotowaniu uroczystego śniadania. Przygotowania rozpoczęły się kilka dni wcześniej od poinformowania rodziców, uczniów, dyrekcji. W trakcie lekcji omówiono podstawowe zagadnienia zdrowego odżywiania się.

4 ZDROWO ŻYĆ CHCEMY, WIĘC WARZYWA I OWOCE JEMY!

5 NA NASZYM STOLE Na suto zastawionym stole królowały surowe oraz przetworzone owoce, warzywa, świeże pieczywo, jajka z majonezem, płatki kukurydziane, mleko, soki, wędliny, sery oraz jogurty. Każdy znalazł coś dla siebie. Apetyt zaspokoić mógł nawet najbardziej wybredny smakosz.

6 SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO

7 Udział w projekcie: Korzystnie wpłynął na rozwijanie samodzielności uczniów. Rozbudził wiedzę i zainteresowania tematyką kulinarną.

8 ALE PYSZNE… A JAKIE ZDROWE!!!

9 JEDZ OWOCE I JARZYNKI, BO TO SAME WITAMINKI!!!

10 WIEMY JUŻ, ŻE… Do szkoły wychodzi się po śniadaniu i ze śniadaniem. Mleko, jogurty i sery to podpora naszych kości. Zawsze trzeba myć ręce przed posiłkiem. 5 posiłków w ciągu dnia jest na 5. Jemy o stałych porach i nie spieszymy się. Warto urozmaicać posiłki - mięso, jaja, ryby … Pamiętajmy o kaszach. Jemy chleb – nie bułeczki. Dzień bez pięciu porcji warzyw, owoców lub soku to dzień stracony. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie. Kolację zjada się wieczorem, a nie tuż przed snem. Dobra woda gasi pragnienie. Ruch bez ograniczeń, a słodycze z umiarem.

11 Z APETYTEM CZEKAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ ZDROWEGO ŚNIADANIA


Pobierz ppt "„ Ś NIADANIE DAJE MOC„ 8 LISTOPADA 2012 R – DZIE Ń ZDROWEGO Ś NIADANIA Klasa I - Szkoła Podstawowa w Podjazach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google