Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Community Day 2014. W Grodzisku Maz. mieści się oddział szwajcarskiej firmy Firmenich zajmującej się produkcją i sprzedażą aromatów spożywczych i kompozycji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Community Day 2014. W Grodzisku Maz. mieści się oddział szwajcarskiej firmy Firmenich zajmującej się produkcją i sprzedażą aromatów spożywczych i kompozycji."— Zapis prezentacji:

1 Community Day 2014

2 W Grodzisku Maz. mieści się oddział szwajcarskiej firmy Firmenich zajmującej się produkcją i sprzedażą aromatów spożywczych i kompozycji zapachowych. Firma angażuje się w wiele różnych akcji charytatywnych na całym świecie. Aby włączyć lokalne oddziały w pomoc innym, corocznie organizuje tzw. Community Day. W roku 2014 pracownicy Firmenich zaprosili uzdolnioną młodzież z grodziskich gimnazjów do siedziby firmy na dzień nauki i zabawy, czyli warsztaty z zakresu aromatów, tworzenia smaku i kompozycji zapachowych. Spotkanie składało się z dwóch części; w pierwszej pracownicy opowiedzieli o firmie oraz wprowadzili młodzież w świat zapachów i aromatów. Wyjaśnili co to jest aromat i czym jest kompozycja zapachowa. Kilkoro pracowników opowiedziało o swojej pracy.

3 Kilkoro pracowników opowiedziało o swojej pracy

4 Uczestnicy spotkania dowiedzieli się co to jest aromat i czym jest kompozycja zapachowa …

5 wąchali…

6 …sprawdzali jak rozpoznajemy smaki jeśli nie czujemy zapachu ( kiepsko! sprawdźcie sami!)

7 Poznali tajemnice napojów …

8 Drugą część spotkania stanowiły zajęcia laboratoryjne.Młodzież wymyślała swój „wymarzony” napój, który chcieliby znaleźć na półkach sklepowych.

9 …dobieranie komponentów, ustalanie ilości potrzebnych składników, mieszanie…

10 Następnie dla przygotowanego napoju należało wybrać opakowanie i zaplanować kampanię reklamową mając na uwadze „grupę docelową” czyli potencjalnych klientów.

11 Na zakończenie wybrany przedstawiciel reklamował skomponowany przez grupę napój, a pozostali smakując produkt mogli skonfrontować reklamę z rzeczywistością.

12 Otwartość pracowników Firmenich sprawiła, że młodzież wspaniale bawiąc się zdobyła wiedzę, a niektórzy nawet pomysł na swój przyszły zawód. Podsumowaniem spotkania było przekazanie uczestniczącym w spotkaniu drobnych upominków i pamiątkowe wspólne zdjęcie.

13 Treści programowe Wiedza o społeczeństwie: Abc gospodarki kl. I Ekonomia w moim domu kl. I Poznajemy zawody w naszej okolicy kl. III Chemia Poznajemy składniki żywności kl. III Biologia Higiena żywienia i żywności kl. III Choroby układu pokarmowego h

14 Opracowanie i foto Rita Kutnik Grodzisk Maz. 2015


Pobierz ppt "Community Day 2014. W Grodzisku Maz. mieści się oddział szwajcarskiej firmy Firmenich zajmującej się produkcją i sprzedażą aromatów spożywczych i kompozycji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google