Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program Szkoła z klasą 2.0. W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła po raz drugi zgłosiła swój udział w programie Szkoła z klasą 2.0.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program Szkoła z klasą 2.0. W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła po raz drugi zgłosiła swój udział w programie Szkoła z klasą 2.0."— Zapis prezentacji:

1 Program Szkoła z klasą 2.0

2 W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła po raz drugi zgłosiła swój udział w programie Szkoła z klasą 2.0

3 Program skierowany jest do nauczycieli i dyrektorów wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski, którzy widzą potrzebę edukacji medialnej w szkole, chcą kształtować u uczniów umiejętności odpowiedzialnego korzystania z Internetu i twórczego wykorzystywania nowych technologii, i którzy są przekonani, że stosowanie TIK może pomóc w mądrej i skutecznej edukacji. Program pomaga też rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

4 W tegorocznej edycji będziemy tworzyć, testować i udostępniać zasoby edukacyjne. Tym razem mamy możliwość uzyskania tytułu szkoły eksperckiej. Uzyskanie takiego tytułu możliwe jest, gdy minimum 3 materiały stworzone przez uczestników z danej szkoły zostaną oznaczone przez Organizatorów jako dobre praktyki.

5 Do udziału w programie zgłosili się następujący nauczyciele: pani Agnieszka Kucisz – szkolny koordynator pani Maryla Chilińska, pani Joanna Klukowska, pani Danuta Malinowska, pan Robert Iłowiecki

6 oraz uczniowie z kl. II „b”, III „a”, III „b”, IV „b” i V „b”

7

8

9

10

11 Każda sala lekcyjna w naszej szkole wyposażona jest w laptop lub komputer, rzutnik, ekran lub tablicę interaktywną. Poza tym posiadamy pracownię komputerową wyposażoną w 22 komputery, rzutnik i ekran. W sprzęt komputerowy (3 stanowiska) i drukarkę wyposażona jest również biblioteka szkolna, w której nauczyciele i uczniowie mogą przygotowywać się do lekcji. W stanowisko komputerowe wyposażony jest także pokój nauczycielski. We wszystkich salach lekcyjnych jest dostępny Internet.

12 W ciągu całego roku szkolnego 2012/2013 w ramach programu będziemy realizowali szereg zadań. Rozpoczynamy od opracowania zasad korzystania z technologii komunikacyjno- informacyjnych w nauczaniu i uczeniu się tworząc Szkolny Kodeks 2. 0.

13 1. Nigdy nie podawaj informacji o sobie, takich jak: twój adres, numer telefonu, miejsce pracy i numer do rodziców, nazwę i adres szkoły. 2. Nigdy nie spotykaj się bez zgody rodziców z kimś, kogo poznałeś przez Internet. 3. Gdy coś cię przestraszy lub zaniepokoi, powiedz o tym osobie dorosłej. 4. Korzystając z informacji zamieszczonych w Internecie, pamiętamy, że należy je sprawdzić z innymi źródłami.

14 Korzystamy tylko z legalnego oprogramowania. Nie wykorzystujemy Internetu do krzywdzenia innych - nie zamieszczamy czyichś zdjęć i filmików z innymi osobami. Korzystając z informacji zawartych w sieci, szanujemy prawo autorskie, zawsze podajemy źródło, autora, link do strony wraz z datą wykorzystania materiałów z danej strony.

15 W ramach projektu uczniowie klasy II „b” prowadzą szkolnego bloga Eko-uczniaki z Sp2 Pisz, który dostępny jest na stronie internetowej szkoły. Nagrywamy również filmiki z uroczystości szkolnych, które zamieszczane są na blogu. Źródło: http://szkolazklasa20.pl/o_programie

16 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Program Szkoła z klasą 2.0. W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła po raz drugi zgłosiła swój udział w programie Szkoła z klasą 2.0."

Podobne prezentacje


Reklamy Google