Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NAJWAŻNIEJSZE OBIEKTY W DRAGUIGNAN. KAPILCA MATKI BOSKIEJ LUDU Kaplica Matki Boskiej Ludu, została zbudowana w stylu gotyckim w 1524r. pod konsulatem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NAJWAŻNIEJSZE OBIEKTY W DRAGUIGNAN. KAPILCA MATKI BOSKIEJ LUDU Kaplica Matki Boskiej Ludu, została zbudowana w stylu gotyckim w 1524r. pod konsulatem."— Zapis prezentacji:

1 NAJWAŻNIEJSZE OBIEKTY W DRAGUIGNAN

2 KAPILCA MATKI BOSKIEJ LUDU Kaplica Matki Boskiej Ludu, została zbudowana w stylu gotyckim w 1524r. pod konsulatem Jana Ryszarda jako znak oddania i wdzięczności dla Matki Bożej. W 1638 roku kaplica jest powierzona wspólnocie Szarych penitentów. Dopiero w 1853r., kaplica została kupiona i odrestaurowana przez księdza Nard, stała się ponownie otwarta dla kultu.

3 PIERRE DE LA FEE Pierre De La Fee składa się z trzech pionowych paneli z 2,20 do 2,40 m wysokości, górna płyta ma ponad 5 metrów długości i waży około 20 ton. Jest to jeden z najbardziej okazałych kamieni Prowansji. Miejsce pochówku, kamień pochodzący z późnego neolitu, wczesnej epoki miedzi (2500/2000 pne). Zawarte kości kilku osób i towarów z krzemienia i biżuterii wykonanej z kości i kamienia. Pierre de la Fee

4 WIEŻA ZEGAROWA Wieża zegarowa (Tour de l’Horloge) z XVII w. to 18- metrowy budynek, z kutym z żelaza dzwonem Campanilą (całkowita wysokość 24 metrów). Tour de l’Horloge

5 WYKONAŁA: PATRYCJA BŁASIAK 6c ZAKOŃCZENIE


Pobierz ppt "NAJWAŻNIEJSZE OBIEKTY W DRAGUIGNAN. KAPILCA MATKI BOSKIEJ LUDU Kaplica Matki Boskiej Ludu, została zbudowana w stylu gotyckim w 1524r. pod konsulatem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google