Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pojezierze Kaszubskie Na terenie Pojezierza Kaszubskiego jest wiele pięknych i malowniczych jezior, między innymi: Jezioro Jeleń, Raduńskie, Białe,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pojezierze Kaszubskie Na terenie Pojezierza Kaszubskiego jest wiele pięknych i malowniczych jezior, między innymi: Jezioro Jeleń, Raduńskie, Białe,"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Pojezierze Kaszubskie Na terenie Pojezierza Kaszubskiego jest wiele pięknych i malowniczych jezior, między innymi: Jezioro Jeleń, Raduńskie, Białe, Ostrzyckie, Mausz.

4

5 Jest to jezioro położone na Pojezierzu Bytowskim w województwie pomorskim. Jeleń zajmuje powierzchnię 88,9 ha, Służy przede wszystkim rekreacji i turystyce.

6 Jezioro Jeleń jest bardzo czystym jeziorem. Zaliczane jest do jezior lobeliowych Lobelia i poryblin rośnie tu dość licznie, występuje też moczarka i rogatek Lobelia jeziorna

7 Obecnie nurkowanie na jeziorze jest zabronione, ze względu na ochronę przyrody. Jednak nie zawsze tak było - zakaz obowiązuje od 1999 r.

8 Jakie ryby żyją w jeziorze Jeleń? LIN

9 WZDRĘGA PŁOĆ

10

11 Jezioro Raduńskie Jest to zespół jezior rynnowych na Pojezierzu Kaszubskim położony na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Przepływa przez nie rzeka Radunia.

12 Jakie ryby żyją w jeziorze Raduńskim ? Jaź Kleń

13

14 Jezioro Białe Jest to jezioro położone na Pojezierzu Kaszubskim. Położone jest obok wsi Ucisko na północ od Prokowa. Prowadzi tędy również szlak turystyczny.

15 Ryby żyjące w jeziorze Białym Sieja Leszcz

16 Karp Okoń

17 Sielawa Troć

18

19 Jezioro Ostrzyckie Jest na Pojezierzu Kaszubskim. Jezioro Ostrzyckie położone jest w najatrakcyjniejszej części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego u podnóża Wieżycy i stanowi część szlaku wodnego.

20 Korzystałam z : Wikipedia Wolna Encyklopedia, http://www.bytow.com.pl/articles/97 http://www.pzwbytow.cba.pl/lowiska.html http://www.pomorskie.eu/pl/pomorze_znane_i_nieznane/o_regioni e/krainy_geograficzne/pojezierze_bytowskie

21 Dziękuję za uwagę Koniec Wykonała : Paulina Majkowska klasa V Szkoła Podstawowa w Gostkowie Opiekun : Grażyna Data


Pobierz ppt "Pojezierze Kaszubskie Na terenie Pojezierza Kaszubskiego jest wiele pięknych i malowniczych jezior, między innymi: Jezioro Jeleń, Raduńskie, Białe,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google