Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jeleń.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jeleń."— Zapis prezentacji:

1 Jeleń

2 Rodzina: Wielkość: Jeleń należy do rodziny jeleniowatych.
Dł. ciała– 175 – 265 cm. Wysokość- 75 – 140 cm. Masa- 68 – 210 kg.

3 Ubarwienie: Jelenie ubarwione są zazwyczaj jednolicie, tylko młode są cętkowane na bokach i grzbiecie. Latem brązowo-płowe do rudawego, zimą szarawe, z ciemniejszym karkiem u samców.

4 Odżywianie: Pożywienie jeleni stanowią pędy, liście, kora i owoce drzew i krzewów, trawy, zioła, a zimą zeschnięte trawy, mchy, porosty, pączki i młode pędy drzew iglastych. Wychodzą też na pola uprawne skuszone burakami, kapustą, ziemniakami i zbożami.

5 Rozmnażanie: Rykowisko jeleni rozpoczyna się w drugiej połowie września. Byki i łanie osiągają dojrzałość płciową w drugim roku życia, ale do rozrodu przystępują zwykle samce powyżej 5 roku życia. Łanie rodzą pierwsze młode w wieku 3 lat. Po ok. 234 dniach ciąży, samica rodzi w ukryciu jedno, rzadziej dwa młode, zwane cielętami. Poród przypada na maj-czerwiec. Kiedy tylko młode są zdolne do wędrówki za matką, co następuje po kilku dniach od narodzin, razem z nią dołączają do stada.

6 Młode:

7 Poroże:

8 Tropy: Ślad: Odchody:

9 Samiec – Byk, Samica – Łania Młody jeleń – Cielak.

10 Ochrona: Naturalnymi wrogami jeleni w Polsce są wilk, ryś i niedźwiedź. Jeleń szlachetny w Polsce jest zwierzyną z okresem ochronnym. Na jelenie-byki polować wolno od 21 sierpnia do końca lutego, na łanie od 1 października do 15 stycznia, natomiast na cielaki od 1 października do końca lutego.

11 Zdjęcia:

12 PRZYGOTOWALI: Mateusz Borowski Dawid Girszewski
The End PRZYGOTOWALI: Mateusz Borowski Dawid Girszewski


Pobierz ppt "Jeleń."

Podobne prezentacje


Reklamy Google