Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EKO BATERIA ZEGAR ZASILANY ZA POMOCĄ WIDELCA. Przedstawienie urządzenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EKO BATERIA ZEGAR ZASILANY ZA POMOCĄ WIDELCA. Przedstawienie urządzenia."— Zapis prezentacji:

1 EKO BATERIA ZEGAR ZASILANY ZA POMOCĄ WIDELCA

2 Przedstawienie urządzenia

3  Bateria ekologiczna działa dzięki umieszczeniu pary lub kilku par połączonych płytek cynkowych i miedzianych w zawierającym wodę środowisku takim jak ziemniak. Płytka cynkowa jest elektrodą ujemną, a miedziana - elektrodą dodatnią. Po umieszczeniu metali w elektrodzie następuje reakcja chemiczna. Kwas zawarty w elektrodzie rozbija strukturę atomową miedzi i cynku, przez co uwolnione zostają elektrody. Jak działa bateria ekologiczna?

4  -zegar LCD z osłonką -2 płytki cynkowe -taśmę klejącą -przewód -2 widelce -1 przekrojona na pół cytryna Czego będziemy potrzebować:

5 Potrzebne przedmioty na fotografii

6 Połówki cytryn umieszczamy w jakiś pojemnikach np. w kubeczkach, aby były stabilne. Następnie wpijamy do cytryn widelce. Rozpoczynamy doświadczenie:

7  Podłączamy czerwony przewód wyświetlacza LED (dodatni) do widelca. Zabezpieczamy połączenie taśmą klejącą lub klamerką do bielizny. Natomiast czarny przewód wyświetlacza LED (ujemny) podłączamy do cynkowej płytki ostrożnie przewlekając końcówkę przewodu przez otwór w płytce. Delikatnie skręcamy przewód, by go przymocować.

8 Następnie do cytryny wbijamy drugą płytkę cynkową i podłączamy przewód z widelcem i płytką.

9 Pokazanie wyświetlacza LCD zegarka podczas pracy. Efekt końcowy doświadczenia.

10  Widelec działa jak elektroda dodatnia baterii, jak płytki miedziane w innych eksperymentach z tego zestawu naukowego. Większość sztućców jest pokrywana metalem mniej reaktywnym od cynku. Reakcja zachodzi po wbiciu sztućców i płytek cynkowych w cytrynę. Od płytek do widelca przepłyną elektrody, dzięki czemu powstaje prąd. Jak działa bateria z widelca?

11 Wykonała: Dominika Gajda 2c


Pobierz ppt "EKO BATERIA ZEGAR ZASILANY ZA POMOCĄ WIDELCA. Przedstawienie urządzenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google