Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kamila Koszko Klasa V Szkoła Podstawowa w Uhninie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kamila Koszko Klasa V Szkoła Podstawowa w Uhninie."— Zapis prezentacji:

1 Kamila Koszko Klasa V Szkoła Podstawowa w Uhninie

2 Przyjaciółmi lasu są przede wszystkim zwierzęta. Wiewiórka Sarenka Jeż

3 Leśniczy Leśniczy większość swoich prac musi zaplanować z wyprzedzeniem. Na przykład, aby wiosną posadzić młody las na przygotowanej jesienią powierzchni, leśniczy musi zaplanować, jaki gatunek drzewa ma być posadzony, w jakim miejscu i ile sztuk sadzonek będzie potrzebnych do wysadzenia.

4 Leśniczy zimą dokarmia zwierzęta które nie mogą znaleźć pożywienia pod śniegiem. Pomaga także zwierzętom które są chore na przykład je dokarmia gdyż nie mogą znaleźć same pożywienia. Co robi leśniczy ?

5 Lekarz drzew Dzięcioł jest nazywany lekarzem drzew ponieważ leczy on drzew wyjadając z nich korniki które są jego pokarmem. Żywi się przede wszystkim wydobytymi z drzew szkodnikami.

6 Ludzie pomagają zwierzętom, sprzątając las w którym są śmieci. Ludzie niewiedzą że gdy wyrzucają śmieci do lasu mogą zginąć zwierzęta, które mogą zaplątać się w reklamówki.

7 Powinniśmy dbać o lasy, ponieważ są bardzo ważne w naszym życiu. Często są nazywane „płucami świata", ponieważ produkują tlen niezbędny do podtrzymania życia na Ziemi. Lasy są także naturalnym środowiskiem tysięcy różnych gatunków drzew i zwierząt. Dostarczają także schronienia, materiału opałowego, drewna i wielu innych produktów jak leki, miód, żywica i olej.


Pobierz ppt "Kamila Koszko Klasa V Szkoła Podstawowa w Uhninie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google