Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KTO JEST PRZYJACIELEM LASU?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU?"— Zapis prezentacji:

1 KTO JEST PRZYJACIELEM LASU?
Kamila Koszko Klasa V Szkoła Podstawowa w Uhninie

2 Przyjaciele lasu Przyjaciółmi lasu są przede wszystkim zwierzęta.
Wiewiórka Sarenka Jeż

3 Leśniczy Leśniczy większość swoich prac musi zaplanować z wyprzedzeniem. Na przykład, aby wiosną posadzić młody las na przygotowanej jesienią powierzchni, leśniczy musi zaplanować, jaki gatunek drzewa ma być posadzony, w jakim miejscu i ile sztuk sadzonek będzie potrzebnych do wysadzenia.

4 Co robi leśniczy ? Leśniczy zimą dokarmia zwierzęta które nie mogą znaleźć pożywienia pod śniegiem . Pomaga także zwierzętom które są chore na przykład je dokarmia gdyż nie mogą znaleźć same pożywienia .

5 Lekarz drzew Dzięcioł jest nazywany lekarzem drzew ponieważ leczy on drzew wyjadając z nich korniki które są jego pokarmem . Żywi się przede wszystkim wydobytymi z drzew szkodnikami .

6 Ludzie pomagają zwierzętom , sprzątając las w którym są śmieci
Ludzie pomagają zwierzętom , sprzątając las w którym są śmieci . Ludzie niewiedzą że gdy wyrzucają śmieci do lasu mogą zginąć zwierzęta , które mogą zaplątać się w reklamówki.

7 Powinniśmy dbać o lasy, ponieważ są bardzo ważne w naszym życiu
Powinniśmy dbać o lasy, ponieważ są bardzo ważne w naszym życiu. Często są nazywane „płucami świata", ponieważ produkują tlen niezbędny do podtrzymania życia na Ziemi. Lasy są także naturalnym środowiskiem tysięcy różnych gatunków drzew i zwierząt. Dostarczają także schronienia, materiału opałowego, drewna i wielu innych produktów jak leki, miód, żywica i olej.


Pobierz ppt "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google