Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Zależność jest to stan psychiczny i fizyczny, wynikający z reakcji pomiędzy organizmem a środkiem, objawiający się przymusowym przyjmowaniem środka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Zależność jest to stan psychiczny i fizyczny, wynikający z reakcji pomiędzy organizmem a środkiem, objawiający się przymusowym przyjmowaniem środka."— Zapis prezentacji:

1

2  Zależność jest to stan psychiczny i fizyczny, wynikający z reakcji pomiędzy organizmem a środkiem, objawiający się przymusowym przyjmowaniem środka (tu: korzystaniem z Internetu) stale lub okresowo, by przeżyć jego działanie lub uniknąć złego samopoczucia wynikającego z abstynencji(...).  A. Piotrowski, „Diagnostyczny i Statystyczny Podręcznik Zaburzeń Psychicznych”

3

4  choroby oczu,  skrzywienia kręgosłupa, zanik mięśni pasa biodrowego i kręgosłupa,  zwyrodnienia stawów, osteoporoza,  otyłość,  zaburzenia centralnego układu nerwowego,  zaburzenia emocjonalne i interpersonalne,  uzależnienia

5  Uważaj!!!!!  Internet oprócz wielu korzyści niesie też różne zagrożenia.

6  Pamiętaj!!!!!  Nie zamieniaj prawdziwych przyjaciół na wirtualnych. W prawdziwym życiu czekają na ciebie dużo bardziej fascynujące wyzwania niż kolejny wyścig samochodowy

7  Wybieraj mądrze!!!  Nie warto zamieniać życia na wirtualne!  Idź na rower, odwiedź koleżanki lub kolegów zamiast wysyłać kolejne maile

8  Rozwijaj się na wiele sposobów!  Korzystaj z różnych form spędzania wolnego czasu oferowanych przez szkołę, domy kultury, kluby, biblioteki, kina.

9  Strzeż się!!!!!  Konsekwentnie stosuj zasadę: najpierw obowiązki – potem rozrywka przy komputerze.

10  Zapamiętaj!!!!!  Bezwzględnie ogranicz czas spędzony przy komputerze. Jeśli masz mniej niż 12 lat do1godzin dziennie, jeśli jesteś starszy do 2.

11  Wykonała:  Paulina Zamolska  Źródła: „Ciekawi świata” J. Dulian str. 166;  http://www.ppt2txt.com/r/72d 5f51f/


Pobierz ppt " Zależność jest to stan psychiczny i fizyczny, wynikający z reakcji pomiędzy organizmem a środkiem, objawiający się przymusowym przyjmowaniem środka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google