Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jezus Syn Boży przyjął na siebie wszystkie ograniczenia ludzkiej natury, ze skutkami grzechu włącznie: aż po śmierć. Stał się podobny do nas we wszystkim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jezus Syn Boży przyjął na siebie wszystkie ograniczenia ludzkiej natury, ze skutkami grzechu włącznie: aż po śmierć. Stał się podobny do nas we wszystkim."— Zapis prezentacji:

1 Jezus Syn Boży przyjął na siebie wszystkie ograniczenia ludzkiej natury, ze skutkami grzechu włącznie: aż po śmierć. Stał się podobny do nas we wszystkim za wyjątkiem grzechu, tak że wielu uważało Go (i uważa do dziś) tylko za człowieka. Szczytem uniżenia się Boga była śmierć Jezusa na krzyżu. W tym momencie skutki wszystkich grzechów popełnionych i tych, które dopiero miały być popełnione, Jezus wziął ze sobą na krzyż. ON przyjął je i przezwyciężył mocą nieskończonej Bożej miłości... Skutki grzechu pierwszych ludzi:

2 ŚWIĘTY BÓG GRZESZNY CZŁOWIEK

3 Praca domowa: 1. Jak rozumiesz słowa Jezusa: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” 2. Napisz, dlaczego współczesnemu człowiekowi tak trudno zrezygnować z grzechu. 3. Podaj własną definicję zbawienia.


Pobierz ppt "Jezus Syn Boży przyjął na siebie wszystkie ograniczenia ludzkiej natury, ze skutkami grzechu włącznie: aż po śmierć. Stał się podobny do nas we wszystkim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google