Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja. „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież” czyli „Czy w Pile powinien powstać klub młodzieżowy?”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja. „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież” czyli „Czy w Pile powinien powstać klub młodzieżowy?”"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja

2 „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież” czyli „Czy w Pile powinien powstać klub młodzieżowy?”

3 Po szkole młodzi ludzie idą do domu i siadają przed komputerem lub telewizorem tracąc czas.

4 Chcemy to zmienić. Nie wszystkie obszary zainteresowań młodych ludzi są w stanie zaspokoić RCK, MDK i boiska szkolne. Są obszary, które w Pile są w ogóle niezagospodarowane, w których nie brakuje miejsca na różnorodność zainteresowań (a powinno). Chcemy tą lukę zapełnić i zorganizować miejsce i czas dla szukających dla siebie miejsca, w którym każdy może zaproponować formę spędzania wolnego czasu.

5 Naszym pomysłem jest stworzenie „Klubu młodzieżowego”, w którym można spędzać czas po szkole. Przykładowe zajęcia - Gry planszowe; - Gry karciane; - Odrabianie lekcji; - Zajęcia tematyczne; - itp.

6 Żeby dowiedzieć się co myślą pilanie o naszym pomyśle przeprowadziliśmy badanie

7 Oto wyniki naszego badania

8 Badanie: pytanie numer 1

9 Wnioski z pytania numer 1 * 23,53% pilan uważa, że w Pile młodzież może uprawiać sport. * 17,65% uważa, że młodzi mogą korzystać ze świeżego powietrze i tyle samo, że zajmować się swoim hobby. * 11,76% respondentów uważa, że młodzi nie mają w Pile co robić i tyle samo osób nie wie co można tu robić. * 5,88% uważa, że mogą pomagać starszym, tyle samo, że korzystać z Aquaparku i skateparku oraz spotykać się ze znajomymi.

10 Badanie: pytanie numer 2

11 Wnioski z pytania numer 2 Jak widać, większość pilan uważa, że w mieście powinien powstać klub młodzieżowy, gdyż według naszych badań większość mieszkańców uważa, że w mieście nie ma miejsc, w których młodzi ludzie mogliby spędzić mile czas, ze swoimi rówieśnikami.

12 Badanie: pytanie numer 3

13 Wnioski z pytania numer 3 Padło mnóstwo propozycji od mieszkańców. Oto niektóre z nich: ^ Gry wszelkiego rodzaju (gry planszowe, szachy, itp.) ^ Uprawianie sportu ^ Odrabianie lekcji ^ Rozmawianie z rówieśnikami ^ Zajęcia artystyczne i przyrodnicze ^ Odkrywanie talentów ^ Pytanie młodzieży o ich pomysły na wykorzystanie wolnej przestrzeni i przekazywanie ich władzom miasta ^ Zajęcia kształtujące: nauka języków obcych i zajęcia informatyczne ^ Kółko teatralne oraz warsztaty dziennikarskie ^ Część respondentów uważa, że treść zajęć w klubie musi zależeć tylko od osób prowadzących.

14 WNIOSKI Z naszych badań wynika, że pilanie bardzo optymistycznie podchodzą do pomysłu utworzenia Klubu Młodzieżowego.

15 Dziękujemy za uwagę! Michał Szonowski i Daniel Śledzik Kandydaci na Posłów Sejmu Dzieci i Młodzieży


Pobierz ppt "Prezentacja. „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież” czyli „Czy w Pile powinien powstać klub młodzieżowy?”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google