Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aleksandra Martynow Szkoła Podstawowa nr 23 we Wrocławiu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aleksandra Martynow Szkoła Podstawowa nr 23 we Wrocławiu."— Zapis prezentacji:

1 Aleksandra Martynow Szkoła Podstawowa nr 23 we Wrocławiu

2 od zawsze był naszym przyjacielem. Wchodząc do tego pięknego miejsca, uszanujmy jego harmonię i jego prawa. Przyjacielem lasu może zostać każdy z nas. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach. L A S

3 Przyjaciel lasu to osoba, która stara się dbać o zwierzęta, pomagać im i chronić je. Las jest miejscem, gdzie żyją liczne owady, żmije, zaskrońce ptaki i ssaki. Zapewnia on zwierzętom schronienie i pożywienie. Pamiętajmy o tym! Obserwuje je, ale ich nie płoszy.

4 Przyjaciel lasu dba o rośliny. Nie zrywa ich, nie depcze, nie łamie gałęzi. Przyjaciel lasu szczególnie dba o gatunki chronione.

5 Przyjaciel lasu dba o spokój w lesie. Nie hałasuje. Obserwuje przyrodę. Wsłuchuje się w jej odgłosy. Zachowaj w lesie ciszę, Zachowaj w lesie ciszę, byś mógł odgłosy przyrody usłyszeć byś mógł odgłosy przyrody usłyszeć.

6 Przyjaciel lasu dba o bezpieczeństwo lasu. Nie wyrzuca żadnych śmieci! Prosimy dorosłych i dzieci, by nie rzucali w lesie śmieci.

7 CZAS BIODEGRADACJI butelka typu PET 400 lat szklany słoik 4000 lat chusteczka higieniczna 2 lata Przyjaciel lasu sprząta śmieci, które pozostawili inni. puszka 25 lat karton po mleku 10 lat

8 Przyjaciel lasu podziwia piękno przyrody. Piękno przyrody podziwiaj i w lesie często odpoczywaj.

9


Pobierz ppt "Aleksandra Martynow Szkoła Podstawowa nr 23 we Wrocławiu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google