Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Matematyka w starożytności

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Matematyka w starożytności"— Zapis prezentacji:

1 Matematyka w starożytności
Praca ucznia.

2 Euklides Autor pierwszych prac teoretycznych z matematyki .Głównie jego dzieło to elementy (tytuł grecki Stoicheia geometrias). Są one syntezą ówczesnej wiedzy matematycznej zarówno w dziedzinie geometrii, jak i w teorii liczb.

3 Pitagoras  grecki matematyk, filozof , mistyk kojarzony ze słynnym twierdzeniem matematycznym nazwanym jego imieniem.  Z relacji anonimowego autora wiadomo, że Pitagoras żył 104 lata[2], ale większość opisów wzmiankuje jedynie około 80 lat.

4 Tales  filozof (uczony) grecki okresu przedsokratejskiego, przedstawiciel jońskiej filozofii przyrody. Powszechnie uznawany za pierwszego filozofa cywilizacji zachodniej oraz za inicjatora badań nad przyrodą jako nauki.

5 Twierdzenie pitagorasa
Twierdzenie Pitagorasa – twierdzenie geometrii euklidesowej dotyczące trójkątów prostokątnych, równoważne w istocie jest piątemu pewnikowi Euklidesa o prostych równoległych. W zachodnioeuropejskim kręgu kulturowym przypisuje się je żyjącemu w VI wieku p.n.e. greckiemu matematykowi ifilozofowi Pitagorasowi, jednak odkrycia dokonali Babilończycy,


Pobierz ppt "Matematyka w starożytności"

Podobne prezentacje


Reklamy Google