Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GMINA JAROCIN. Gdy człowiek się starzeje, choćby los rzucał nim po całym świecie, musi mieć gdzieś miejsce, które jest dla niego prawdziwym domem, bo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GMINA JAROCIN. Gdy człowiek się starzeje, choćby los rzucał nim po całym świecie, musi mieć gdzieś miejsce, które jest dla niego prawdziwym domem, bo."— Zapis prezentacji:

1 GMINA JAROCIN

2 Gdy człowiek się starzeje, choćby los rzucał nim po całym świecie, musi mieć gdzieś miejsce, które jest dla niego prawdziwym domem, bo nawet wędrowny ptak ma jedno miejsce, do którego zdąża. Hans Christian Andersen — Baśń mojego życia (Rozdział VIII) Nie może być demokracji bez określonych reguł. Wolność nie znaczy, że można poruszać się po niewłaściwej stronie ulicy. Indira Gandhi Prawdziwym patriotą jest ten, który nie ze wszystkiego jest zadowolony w swej ojczyźnie, to człowiek, który pragnie i walczy o to, by w niej było lepiej. Charles Dickens

3 Rozmowa z Panią Grażyną Wojtczak – mieszkanką Witaszyczek. Jakie zmiany w ciągu ostatnich 20 lat dostrzega Pani w naszym mieście? W ostatnim czasie zaszło wiele pozytywnych zmian. Inwestycje widać niemal na każdym kroku. Myślę, że najważniejszą z nich jest budowa bezpiecznej ścieżki rowerowej na trasie z Witaszyc do Jarocina. A Jak zmieniła się szkoła? Czy poprawił się jej wygląd i wyposażenie? Czy działają w niej nowe kółka, kluby europejskie? Czy Pani zdaniem młodzież ma większe możliwości edukacyjne? Przy szkole w Witaszycach powstało nowoczesne boisko "Orlik„ dostępne dla każdego. Placówka również stara się poprawić swój wygląd, w miarę możliwości przeprowadza remonty, unowocześnia sale lekcyjne. Działa też ogromna lista kółek i klubów. Każdy może coś dla siebie znaleźć.

4 Bezpieczna ścieżka rowerowa na trasie z Witaszyc do Jarocina.

5 Boisko „Orlik” przy szkole w Witaszycach.

6 Wywiad z burmistrzem Jarocina – Panem Adamem Pawlickim. Panie Burmistrzu, proszę nam odpowiedzieć na pytanie: Czy w ostatnim czasie bezrobocie spadło czy wzrosło? W ciągu ostatnich kilkunastu lat bezrobocie z 22% spadło do 10%, a więc prawie dwukrotnie! W jakim stanie są gminne drogi ? Szczerze mówiąc są one w bardzo dobrym stanie. Byliśmy jedną z pierwszych gmin, które zaczęły budować drogi lokalne, co bardzo mnie cieszy. Często składane są do nas wnioski o naprawę nawierzchni, które od razu rozpatrujemy. Sądzimy bowiem, że dobre drogi to podstawa.

7 Na koniec chciałybyśmy się dowiedzieć: Czy jest pan dumny z jakiś osiągnięć w ciągu ostatnich 20 lat? Tak. Najbardziej cieszy mnie fakt, że nasz gmina ma najnowszą komunikację miejską w kraju, oraz bardzo dobry sprzęt ochotniczych straży pożarnych. Dumny jestem również ze sposobu zarządzania oświatą. Choć wiele już zrobiliśmy, wiem że jeszcze sporo pracy przed nami. Mamy mnóstwo nowych pomysłów, które chcemy wcielać w życie razem z mieszkańcami naszej gminy. Wywiad z burmistrzem Jarocina – Panem Adamem Pawlickim.

8 Cały zespół projektowy wraz z burmistrzem Jarocina (od prawej) oraz Panem Ireneuszem Lamprecht, po przeprowadzeniu wywiadu.

9 2 Pytania do Pani Małgorzaty Kuropaczewskiej -mieszkanki Jarocina. Czy jest u nas bezpieczniej niż 20 lat temu ? Czy policja i straż miejska dbają o porządek i bezpieczeństwo naszych mieszkańców? Ze względu na monitoring w mieście jest dużo bezpieczniej. Policja często pełni patrole samochodowe, dzięki czemu jest ciszej i spokojniej. Jak zmieniły sie urzędy, czy są bliżej obywateli? Oprócz wizerunku zewnętrznego zmienił się też dostęp do niego, np. wiele urzędów ma swoje strony internetowe, dzięki czemu możemy uzyskać wszelkie, potrzebne nam informacje.

10 Pani Małgorzata Kuropaczewska. Urząd Miejski w Jarocinie

11 Wywiad z Panią Ireną Szelerską - mieszkanką Witaszyc. Jak działa transport publiczny? Transport publiczny działa bez zarzutów, autobusy są nowe, czyste i kursują bez opóźnień. Czy poprawiła sie estetyka naszej miejscowości? Czy wprowadzono pojemniki na śmieci ? Estetyka zmieniła się na lepsze. Wprowadzono kontenery do segregacji odpadów, co było bardzo dobrym pomysłem. Teraz ulice są schludne i zadbane.

12 KONTENERYKONTENERY ŚRODOWISKOŚRODOWISKO &

13 Nasze spostrzeżenia, czyli kilka słów od zespołu projektowego. Niedawno w Gimnazjum w Witaszycach, została podpisana umowa o budowie nowej sali gimnastycznej. Burmistrz Jarocina – Pan Adam Pawlicki dobrze zna naszą placówkę. Dlatego też po złożeniu wniosku przez szkołę, dokładał wszelkich starań, aby nam pomóc. Niżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości podpisania umowy między władzami gminy, a pracownikami firmy „Skanska”

14 Dzięki samorządności w Polsce wydarzyło się wiele dobrego. Nie tylko zmienił się wygląd i funkcjonowanie gmin, powiatów czy województw, ale również zmieniła się rola obywateli w społeczeństwie. Teraz bowiem wszystko jest w NASZYCH rękach! To MY decydujemy o naszym rejonie, bo tylko mieszkańcy wiedzą, co naprawdę jest potrzebne ich miejscowości. Polacy przez ostatnie 20 lat pokazali, że potrafią być odpowiedzialni za swoje „małe ojczyzny”. Dzięki nim Nasz Kraj staje się coraz lepszy i piękniejszy. Teraz nasza kolej. Jesteśmy wolnym, demokratycznym narodem, który ma szansę w pełni wykorzystać swoje możliwości. Jak wiemy, nic nie dzieje się bez przyczyny. Ale należy pamiętać, że obok przyczyn, są też skutki. Jakie one będą, to już zależy tylko od NAS. Wszystkie zadania dotyczą samorządu gminnego-Gminy Jarocin.

15 DANE O UCZESTNIKACH I OPIEKUNIE PROJEKTU Uczestnicy: 1.Marta Grenda 2.Monika Hajdrowska 3.Monika Potarzycka 4.Joanna Ratajczak 5.Julia Szlachetka 6.Agnieszka Wojtczak Wszystkie uczennice uczęszczają do ostatniej klasy Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Witaszycach. Należą do kl. III c. Opiekun Zespołu: Pan Janusz Cieślak -nauczyciel historii w naszej szkole.


Pobierz ppt "GMINA JAROCIN. Gdy człowiek się starzeje, choćby los rzucał nim po całym świecie, musi mieć gdzieś miejsce, które jest dla niego prawdziwym domem, bo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google