Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Do wykładu odżywianie mineralne część 3 Do wykładu odżywianie mineralne część 3

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Do wykładu odżywianie mineralne część 3 Do wykładu odżywianie mineralne część 3"— Zapis prezentacji:

1 Do wykładu odżywianie mineralne część 3 Do wykładu odżywianie mineralne część 3 http://www.google.com/imgres?imgurl=http://cdn.wn.com/pd/0b/28/32c2839bda492c52624 7cb9bad82_grande.jpg&imgrefurl

2 Zastanów się Zastanów się, jakie są przyczyny zasolenia gleby, szczególnie te związane z uprawą roślin. Zastanów się, jakie rośliny uprawne wymagają bardzo dobrego zaopatrzenia w K w związku z tym, że niedobór potasu wpływa na zaburzenie gospodarki węglowodanowej i zmniejszenie gromadzenia sacharozy i/lub skrobi w organach spichrzowych. Zastanów się jakie są sposoby zmniejszenia toksycznego działania NH 4 + na rośliny. Zastanów się, jak mikoryza może poprawić wzrost roślin w warunkach niekorzystnego odczynu gleby.

3 Przypomnij sobie Przypomnij sobie w jakim miejscu komórki przebiega i jaki jest mechanizm procesu biosyntezy białek. Przypomnij sobie, w jaki sposób można poprawić właściwości gleby kwaśnej. Przypomnij sobie informacje dotyczące warunków optymalnych do oprysku nawozem dolistnym.

4 Wyszukaj informacje Wyszukaj informacje o wskaźnikowych gatunkach roślin dla gleb kwaśnych i zasadowych. Wyszukaj informacje o tym, jakie gatunki warzyw gromadzą niewielkie a jakie duże stężenia azotanów w częściach jadalnych oraz o tym, jakie są objawy zatrucia pokarmowego ludzi azotanami. Wyszukaj informacje dotyczące uwalniania chloru z roślin w formie lotnej.


Pobierz ppt "Do wykładu odżywianie mineralne część 3 Do wykładu odżywianie mineralne część 3"

Podobne prezentacje


Reklamy Google