Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat wspólnie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat wspólnie"— Zapis prezentacji:

1 Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat wspólnie
Gimnazjum nr 2 w Mielcu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat wspólnie Gmina Miejska Mielec

2 Wywiad z panem Franciszkiem Ungeheuer, mieszkańcem okolic Mielca od 1956 roku:
- Dawniej w Mielcu istniał tylko jeden zakład pracy, WSK. Po roku 1989 powstała w naszym mieście pierwsza w Polsce Specjalna Strefa Ekonomiczna. Dziś dalej rozwija się ona prężnie, dając pracę wielu ludziom. Warto także wspomnieć o odmienionym wyglądzie Mielca – odnowiono elewacje bloków, ulice, plac Armii Krajowej i zbudowano fontannę. Szkoda jednak, że stadion Stali Mielec dalej nie został wyremontowany. Przebudowa jest planowana już od wielu lat, mam więc nadzieję, że w końcu doczekamy się pięknego stadionu.

3 Plac Armii Krajowej centrum Mielca dawniej mielecka fontanna Specjalna Strefa Ekonomiczna

4 Wywiad z panem Mirosławem Chomiukiem, mieszkańcem Mielca od 1988 roku:
- W Mielcu po 1989 roku wiele się zmieniło. Niektóre sąsiednie wsie zostały włączone do Mielca np. Mościska, Rzochów i Łuże. W roku 2005 powstała obwodnica wewnętrzna Mielca, a także wiele nowych ulic i ścieżek rowerowych. Na osiedlu Smoczka powstała Szkoła Podstawowa nr 11 z oddziałami integracyjnymi i halą sportową. Wybudowano tam także Dom Pomocy Społecznej oraz piękny nowy basen z kręgielnią. Rozbudowany został mielecki szpital, a całkiem niedawno wybudowane zostało lodowisko, kolejny obiekt sportowy w Mielcu.

5 obwodnica Mielca ścieżka rowerowa przy ul. W. Szafera Szkoła Podstawowa nr 11

6 Wywiad z panią Danutą Wilk, nauczycielką Gimnazjum nr 2 w Mielcu:
- Mielec stał się przede wszystkim piękniejszy, mamy wiele zieleni. Po ilości inwestycji widać, że miasto umie pozyskiwać środki unijne. Wielkim plusem jest także Specjalna Strefa Ekonomiczna, zatrudniająca wielu ludzi. Na tle innych miast o podobnej wielkości Mielec się wyróżnia, o czym świadczy otrzymanie prestiżowego znaku „Teraz Polska”. Mnie się osobiście te miasto bardzo podoba i cieszę się, że tu mieszkam.

7 Aleja Niepodległości Aleja Niepodległości

8 Badanie opinii społecznej na temat zmian, które zaszły w Mielcu po roku 1989:

9 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Weronika Chomiuk 1994, 3F Klaudia Rybak Aleksandra Skoczek Magdalena Strycharz Zuzanna Ungeheuer Gimnazjum nr 2 w Mielcu przy ulicy Grunwaldzkiej 7 Danuta Wilk Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat wspólnie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google