Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYJACIEL PRZYJACIEL LASU Letnia noc, siedzę spokojnie w mojej kryjówce na wysokości 5 metrów. Patrzę na las przez otwór między deskami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYJACIEL PRZYJACIEL LASU Letnia noc, siedzę spokojnie w mojej kryjówce na wysokości 5 metrów. Patrzę na las przez otwór między deskami."— Zapis prezentacji:

1

2 PRZYJACIEL PRZYJACIEL LASU Letnia noc, siedzę spokojnie w mojej kryjówce na wysokości 5 metrów. Patrzę na las przez otwór między deskami.

3 Księżyc łagodnie oświetla swoim światłem pnie sosen i brzóz tworząc piękny obraz. Wiatr delikatnie kołysze drzewami, odczuwam podmuchy ciepłego wiatru, jak piękną nuci pieśń ten las…

4 ZASYPIAM Budzą mnie pierwsze promienie wschodzącego słońca, które przenikają do mojej kryjówki.

5 Nieopodal na brzegach jeziora, trwa nieustający koncert żabiego chóru, czasem cichnie, potem milknie, by niespodziewanie zabrzmieć z jeszcze większą siłą.

6 Podglądam stąpające po ziemi młode jelonki, które poruszają się jeszcze nieco niezgrabnie przy swoich matkach.

7 MYŚLĘ - LAS TO ŚWIAT BEZ KTÓREGO NIE MÓGŁBYM ŻYĆ, JESTEM JEGO PRZYJACIELEM, A ON MOIM.

8 Jak zachować to co jest w moim sercu: miłość do LASU, szacunek i dbałość o to byśmy mogli być jego PRZYJACIÓŁMI?

9 KTO JEST PRZYJACIELEM LASU? Ten kto dba o to, by las się rozwijał, rósł, a zwierzęta mogły spokojnie i bezpiecznie w nim żyć. Ten kto kocha przyrodę i potrafi czerpać radość i przyjemność z przebywania wśród niej. Ten kto nie niszczy lasu w żaden sposób, zaśmiecając, hałasując, wycinając, polując na zwierzęta, ten jest jego przyjacielem.

10 DZIĘKUJE WAM KOLEŻANKI I KOLEDZY, PRACOWNICY LASÓW PAŃSTWOWYCH, PARKÓW NARODOWYCH I KRAJOBRAZOWYCH, ZA TO, ŻE OPIEKUJĄC SIĘ LASAMI, JESTEŚCIE PRZYJACIÓŁMI LASÓW.

11 Opracowanie: Szymon Piotrkowicz, Klasa Va Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach, materiały: archiwum rodzinne, muz. „Pocieszenie” Sz. Taktakiszwili w wykonaniu Szymona Piotrkowicza


Pobierz ppt "PRZYJACIEL PRZYJACIEL LASU Letnia noc, siedzę spokojnie w mojej kryjówce na wysokości 5 metrów. Patrzę na las przez otwór między deskami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google