Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Energia geotermalna. Wykorzystanie energii geotermalnej do produkcji energii elektrycznej Energię geotermalną do produkcji energii elektrycznej wykorzystuje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Energia geotermalna. Wykorzystanie energii geotermalnej do produkcji energii elektrycznej Energię geotermalną do produkcji energii elektrycznej wykorzystuje."— Zapis prezentacji:

1 Energia geotermalna

2

3 Wykorzystanie energii geotermalnej do produkcji energii elektrycznej Energię geotermalną do produkcji energii elektrycznej wykorzystuje się w ponad 20 krajach. Największym producentem geotermalnej energii elektrycznej są Stany Zjednoczone, które posiadają 77 elektrowni tego typu o łącznej mocy 3086 MW. Praktycznie wszystkie elektrownie zlokalizowane są w trzech stanach: Kalifornii, Newadzie i Utah. Drugie miejsce zajmują Filipiny, które posiadają geotermalne elektrownie o łącznej mocy 1904 MW. Na kolejnych miejscach znajdują się: Meksyk, Włochy, Japonia, Indonezja, Nowa Zelandia i Salwador. W Europie największymi producentami energii elektrycznej ze źródeł geotermalnych są Włochy i Islandia. Obecnie moc zainstalowana w elektrowniach geotermalnych na świecie to 10 715MW. 20 największych producentów geotermalnej energii elektrycznej w 2010 roku Czy wiesz, że: Większość obecnie pracujących instalacji geotermalnych powstała w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, w czasach, gdy dynamicznie rozwijał się rynek pozyskiwania wód geotermalnych.

4

5

6

7

8

9

10

11


Pobierz ppt "Energia geotermalna. Wykorzystanie energii geotermalnej do produkcji energii elektrycznej Energię geotermalną do produkcji energii elektrycznej wykorzystuje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google