Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dawny Szczebrzeszyn.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dawny Szczebrzeszyn."— Zapis prezentacji:

1 Dawny Szczebrzeszyn

2 Święto Chrząszcza

3 Pomnik

4 Zamczysko

5 Młyn

6 Widok na kościół św. Katarzyny

7 Kościół św. Mikołaja

8 Cerkiew

9 Cmentarz żydowski

10 Cmentarz żydowski

11 Pomnik

12 Spływ kajakowy po Wieprzu

13 Wąwóz lessowy

14 Tajemnica Ducha Bielucha
Chełm Tajemnica Ducha Bielucha

15 Położenie Chełma

16 Podziemia kredowe Znajdują się pod centralną częścią starego Chełma. Według opowieści diablik Boruta uprowadził tam królewnę Tinę uwolnioną dzięki sile ducha Bielucha. Aktualnie te podziemia to świetna trasa turystyczna.

17 Zamek księcia Daniela Ruski książę Daniel wzniósł go XIII i XIV wieku. Zostały po nim tylko niewielkie ruiny.

18 Wysoka górka Jest to sztucznie usypane wzniesienie, na którym znajduje się Kopiec Niepodległości, jest pomnikiem przyrody i historycznym.

19 Po przejrzeniu tego wszystkiego można stwierdzić, że Chełm to dosyć tajemnicze miasto. Ruiny zamku, duch w podziemiach, wszędzie tego nie znajdziesz.

20 Krasnobród Miasto i Gmina Krasnobród położona jest na Roztoczu Środkowym w centralnej części powiatu zamojskiego w województwie lubelskim.

21 Krasnobród- „Kapliczka św. Rocha”

22 Miejsce o cudownej mocy – Kapliczka św. Rocha
Kaplica świętego Rocha w Krasnobrodzie powstała około XVII wieku. Obecny budynek pochodzi z 1943r. Według legend i podań ludowych woda bijąca ze źródła pod kapliczką ma niezwykłą, uzdrowicielska moc. Podobno przejście kilka razy stromymi schodami dookoła kapliczki może uzdrowić z chorób a także przynieść szczęście w życiu doczesnym. Najbardziej zagorzali trasę pokonują na kolanach.

23 Plaża

24 Kapliczka „Na wodzie” Obiekt pochodzi z XVIII w i nazywany jest często „Kaplicą Objawień”, ponieważ w tym miejscu w 1640r. Jakubowi Ruszczykowi objawiła się Matka Boża. Wypływająca ze źródeł pod kaplicą woda jest, według miejscowej ludności oraz pielgrzymów, lecznicza. Wiele osób moczy w niej nogi lub inne, chore czy zmęczone, części ciała.

25 Obok kaplicy znajduje się figura przedstawiająca objawienie się Matki Bożej.

26 kościół i klasztor Barokowy kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wybudowany w latach wraz z klasztorem został ufundowany przez Marysieńkę Sobieską jako wotum wdzięczności za uzdrowienie. Wewnątrz kościoła znajdują się m.in.: XVIII-wieczna chrzcielnica, barokowa ambona w kształcie wazy.

27 Wykorzystano strony www…

28 http://www. itchelm. pl/index. php

29 Prezentacje przygotowali:
Paweł – Szczebrzeszyn Kacper – Chełm Bartosz - Krasnobród


Pobierz ppt "Dawny Szczebrzeszyn."

Podobne prezentacje


Reklamy Google