Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniu 7 listopada 2014 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w akcji „Śniadanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniu 7 listopada 2014 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w akcji „Śniadanie."— Zapis prezentacji:

1

2 W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniu 7 listopada 2014 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc!”. W związku z tym, że coraz więcej dzieci boryka się z problemami żywieniowymi, zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.

3 W tym dniu na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywne i owocowe oraz wiele gatunków pieczywa. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków, mleka, suszonych owoców. W tym dniu uczniowie zostali zapoznani ze specjalnie przygotowaną dla nich prezentacją dotyczącą wartości śniadania (autorstwa pani mgr Anny Słomkowskiej- dietetyka), która zostanie także przedstawiona rodzicom podczas spotkań z wychowawcą.

4 Wszystkie podjęte przez nas działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14 Na koniec propozycje ciekawych śniadań - Kanapki: z pastą z jajka i twarogu, szynką, mięsem „obiadowym”, twaróg, ryba + warzywa. - Tortille: z kurczakiem i warzywami, odrobina keczupu, z warzywami, serkiem i ziołami - Jogurt z owocami i miodem – przygotowany w domu. - Ryż na mleku z owocami i cynamonem.

15


Pobierz ppt "W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniu 7 listopada 2014 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w akcji „Śniadanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google