Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

8 LISTOPADA „WSPÓLNE ŚNIDANIE” kl. II c Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu Przygotowania do wspólnego śniadania rozpoczęły się cztery dni przed klasowym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "8 LISTOPADA „WSPÓLNE ŚNIDANIE” kl. II c Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu Przygotowania do wspólnego śniadania rozpoczęły się cztery dni przed klasowym."— Zapis prezentacji:

1

2 8 LISTOPADA „WSPÓLNE ŚNIDANIE” kl. II c Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu Przygotowania do wspólnego śniadania rozpoczęły się cztery dni przed klasowym śniadaniem. Chętni rodzice również zaangażowali się w przygotowania zdrowego, klasowego śniadania. Po ustaleniach uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i otrzymali karteczki informacyjne co w dniu akcji mają donieść, zakupić (artykuły spożywcze, sprzęty). I grupa deserowa (jogurt naturalny, owoce, płatki kukurydziane, itp.); II grupa surówkowa (warzywa, przyprawy, olej z oliwek, biały serek); III grupa kanapkowa ( chleb żytni, masło, wędliny, warzywa).

3 Rodzice biorący udział w akcji zakupili owoce, jednorazowego użytku talerze i sztućce, serwetki, chusteczki, ręczniczki, salaterki, itp. W dniu akcji na wstępie został przypomniany cel podjętych działań. W rozmowie z nauczycielem uczniowie podkreślili potrzebę spożywania przez dzieci zdrowego śniadania. Następnie została przeanalizowana piramida zdrowego odżywiania i omówiono wartości odżywcze produktów przyniesionych przez dzieci oraz sposoby właściwego, zdrowego ich łączenia. Później w grupach ustalono plan pracy z zachowaniem higieny i bezpieczeństwa. Wszyscy wymyli ręce, ubrali fartuszki i zabrali się do przygotowania posiłku. Każda grupa miała opiekuna w osobie rodzica. Przygotowane potrawy stawiano na udekorowanym stole. Klasa miała tzw. szwedzki stół. Następnie uczniowie uprzątnęli miejsca pracy, udekorowali stoliki, rozłożyli na nich serwetki, talerze i sztućce, kubeczki do wody lub soku. Zostały omówione zasady kulturalnego spożywania posiłku i rozpoczęło się wspólne śniadanie z obecnymi rodzicami. Śniadanie wszystkim smakowało, było zdrowe i kolorowe, spożywane w miłej atmosferze. Na koniec klasa posprzątała po śniadaniu, segregując śmieci. Do worka żółtego wrzucano plastikowe talerze i sztućce, kubki, do niebieskiego zużyty papier.

4

5

6

7

8

9

10

11 Wspólne, zdrowe i smaczne śniadanie w klasie


Pobierz ppt "8 LISTOPADA „WSPÓLNE ŚNIDANIE” kl. II c Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu Przygotowania do wspólnego śniadania rozpoczęły się cztery dni przed klasowym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google