Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W Szkole Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Wysocinie. Klasa II i III (klasa łączona ) Wychowawca – Monika Skrzynecka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W Szkole Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Wysocinie. Klasa II i III (klasa łączona ) Wychowawca – Monika Skrzynecka."— Zapis prezentacji:

1 w Szkole Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Wysocinie. Klasa II i III (klasa łączona ) Wychowawca – Monika Skrzynecka

2 Ten szczególny dzień zaczęliśmy od posegregowania produktów spożywczych i ich nazwania. Nasza Pani opowiedziała nam krótko o wartościach odżywczych zgromadzonych składników. Po takim wstępie potrafiliśmy już odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego śniadanie daje moc?

3 Po umyciu rąk, założeniu fartuszków i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa wspólnie z naszymi rodzicami wzięliśmy się do pracy.

4 Ważne jest też właściwe podanie posiłku. W tym również wspierali nas rodzice.

5 Pyszne! Śniadanie przygotowane samemu smakuje wyśmienicie. Rodzice nie tylko nam pomagali, zostali z nami na śniadaniu.

6 Postanowiliśmy poczęstować kanapką i owocem swoich starszych kolegów i koleżanki. Wszystkim bardzo smakowało.

7 Nasze zajęcia tego dnia były poświęcone w całości zdrowemu odżywianiu. Poznaliśmy 12 zasad prawidłowego odżywiania. Wykonaliśmy z nich wystawkę.

8 Poprzez prezentację przygotowaną przez naszą panią dowiedzieliśmy się, co je się na śniadanie w innych krajach świata. Wiemy też, co to jest piramida zdrowia.

9 Przy realizacji naszego przedsięwzięcia otrzymaliśmy pomoc od naszej pani pielęgniarki, która przygotowała dla nas ulotki dotyczące wartości odżywczych niektórych warzyw i owoców.

10 Teraz już jesteśmy pewni! Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "W Szkole Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Wysocinie. Klasa II i III (klasa łączona ) Wychowawca – Monika Skrzynecka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google