Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚNIADANIE DAJE MOC! 8 listopada przyłączyliśmy się do akcji i zorganizowaliśmy w klasie wspólne śniadanie. Wydarzenie to poprzedziły przygotowania. Dzieci.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚNIADANIE DAJE MOC! 8 listopada przyłączyliśmy się do akcji i zorganizowaliśmy w klasie wspólne śniadanie. Wydarzenie to poprzedziły przygotowania. Dzieci."— Zapis prezentacji:

1 ŚNIADANIE DAJE MOC! 8 listopada przyłączyliśmy się do akcji i zorganizowaliśmy w klasie wspólne śniadanie. Wydarzenie to poprzedziły przygotowania. Dzieci i rodzice zostali poinformowani o akcji kilka dni wcześniej, dzięki czemu mogli się do niej odpowiednio przygotować.

2 Zajęcia rozpoczęłam od pogadanki na temat zdrowego stylu życia oraz roli odpowiedniego odżywiania się. Zapoznałam dzieci z piramidą żywienia, przedstawiłam prezentację odnośnie składników pokarmowych w diecie dzieci, a także omówiłam plakat „12 zasad prawidłowego żywienia”.

3 Kolejnym etapem zajęć było dopasowywanie karteczek z napisami: białko, tłuszcz, cukier, witaminy, składniki mineralne do odpowiednich produktów żywnościowych.

4 Wspólnie z dziećmi na bazie zdobytych informacji zrobiliśmy piramidę żywienia z wycinków z gazet przyniesionych przez dzieci.

5 Następnie przeszliśmy do najważniejszego etapu dnia – przygotowania zdrowego śniadania. Jeszcze raz wspólnie przypomnieliśmy sobie, dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, dzieci umyły ręce i zabrały się do pracy

6 Pracowały ciężko i wytrwale...

7 a efekty były wspaniałe:

8 Po obfitym śniadaniu nadszedł czas na deser, którym były owoce i warzywa, a do picia mleko

9 Na zakończenie dzieci narysowały w grupach propozycje zestawów śniadaniowych na dobry początek dnia, które zebraliśmy w Poradnik Śniadaniowy Klasy 3b.

10 Opracowała: Justyna Gremblewska
Dzięki akcji dzieci zrozumiały, jak ważne jest śniadanie, utrwaliły sobie poznane wcześniej wiadomości odnośnie zdrowego stylu życia, a przede wszystkim świetnie się bawiły Opracowała: Justyna Gremblewska


Pobierz ppt "ŚNIADANIE DAJE MOC! 8 listopada przyłączyliśmy się do akcji i zorganizowaliśmy w klasie wspólne śniadanie. Wydarzenie to poprzedziły przygotowania. Dzieci."

Podobne prezentacje


Reklamy Google