Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciel lasu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciel lasu."— Zapis prezentacji:

1 Przyjaciel lasu

2 Kto jest przyjacielem lasu?
Przyjacielem lasu jest osoba, która o niego dba, czyli: nie śmieci, nie zrywa liści oraz gałęzi z drzew, nie hałasuje, nie płoszy zwierząt, nie doprowadza do pożaru lasu.

3 Czy zwierzęta też są przyjaciółmi lasu?
Przyjaciółmi lasu są również zwierzęta leśne. Las to ich dom. Mieszkają tam, znajdują sobie pożywienie, chronią swoje młode. Jest on dla nich bardzo ważny. Gdyby nie las, niektóre zwierzęta nie miałyby schronienia.

4 Leśniczy Przyjacielem lasu jest też leśniczy. Dba on o ten teren. Zimą karmi zwierzęta i pomaga im przetrwać trudny czas. Sadzi nowe drzewa, wycina obumarłe. Czuwa, by nikt nie zakłócał porządku w lesie. Wskazuje drogę i pilnuje, by kierowcy nie wjeżdżali w zakazane miejsca.

5 Szanujmy lasy! Las jest dostępny dla każdego. Ludzie, przebywając w nim, często zapominają, że są tam jedynie gośćmi. Las trzeba szanować, aby służył nam przez długi czas.

6 Czy warto być przyjacielem lasu?
Warto być przyjacielem lasu, gdyż: daje nam miejsce do wypoczynku, jest domem dla zwierząt, oczyszcza powietrze z pyłów i wzbogaca w tlen, chroni przed wiatrem przyległe tereny, zapewnia drewno do przemysłu meblarskiego i papierniczego, dostarcza różne produkty np.: grzyby, maliny, jeżyny oraz produkty lecznicze.

7 Tylko głuptasy nie dbają o lasy!

8


Pobierz ppt "Przyjaciel lasu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google