Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,, KTO JEST PRZYJACIELEM LASU? ”. To właśnie strażak jako pierwszy biegnie ugasić palący się las. Dba również o wyznaczanie pasów przeciwpożarowych w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",, KTO JEST PRZYJACIELEM LASU? ”. To właśnie strażak jako pierwszy biegnie ugasić palący się las. Dba również o wyznaczanie pasów przeciwpożarowych w."— Zapis prezentacji:

1 ,, KTO JEST PRZYJACIELEM LASU? ”

2 To właśnie strażak jako pierwszy biegnie ugasić palący się las. Dba również o wyznaczanie pasów przeciwpożarowych w lesie. PRACOWNIK STRAŻY POŻARNEJ

3 EKOLOG Specjalista w dziedzinie ekologii. Bada zależności występujące w środowisku i zajmuje się ochroną naturalnych zasobów Ziemi.

4 LEŚNICZY Ocenia stan zdrowotny lasu – zwierzyny i roślin ●W●Wyznacza do wycinki drzewa chore ●P●Pilnuje, by kłusownicy nie zakładali wnyk ●S●Sadzi lasy ●D●Dokarmia zwierzęta zimą

5 Las niedaleko mojego domu Nie dopuszcza do łamania prawa na terenie lasów PRACOWNIK SŁUŻB MUNDUROWYCH - POLICJANT Moja siostra Amelia w stroju policjanta

6 CZŁONEK KOŁA ŁOWIECKIEGO Liczy stan zwierząt w lesie Eliminuje zwierzęta chore Niszczy sidła zakładane przez kłusowników.

7 ● Nie zanieczyszcza gleb i wód ● Nie zaśmieca środowiska ● Nie rozkopuje gruntu ● Nie niszczy grzybów oraz grzybni

8 ● Nie okalecza drzew ● Nie hałasuje w lesie ● Nie płoszy zwierząt ● Nie rozpala ognisk w lesie ● Nie łamie gałęzi Sucha ściółka bardzo łatwo ulega zapaleniu Przyjaciel lasu :

9 ● Nie niszczy mrowisk ● Nie zrywa chronionych roślin ● Oszczędza papier – ratuje w ten sposób drzewa ● Dokarmia zwierzęta zimą Barwinek pospolity – roślina chroniona rosnąca w naszych lasach Mrówki są sanitariuszami lasu Przyjaciel lasu :

10 ● Sadzi drzewa ● Zakłada budki lęgowe dla ptaków ● Segreguje śmieci – nie wyrzuca ich do lasu Moje budki lęgowe - obecnie powieszone w ogrodzie Punkt segregacji odpadów w mojej szkole Autor Kinga Zacharyasz -uczennica Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy Przyjaciel lasu :


Pobierz ppt ",, KTO JEST PRZYJACIELEM LASU? ”. To właśnie strażak jako pierwszy biegnie ugasić palący się las. Dba również o wyznaczanie pasów przeciwpożarowych w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google