Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ś niadanie daje moc 7 listopada 2014r. Klasa I c Szkoła Podstawowa w Suchożebrach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ś niadanie daje moc 7 listopada 2014r. Klasa I c Szkoła Podstawowa w Suchożebrach."— Zapis prezentacji:

1

2 Ś niadanie daje moc 7 listopada 2014r. Klasa I c Szkoła Podstawowa w Suchożebrach

3 Zaczynamy akcję,,Śniadanie daje moc” Klasa I c to oddział kreatywnych sześciolatków, które realizują się w działaniu. Gdy zaproponowałam dzieciom udział w akcji, bardzo się ucieszyły, że będą same przygotowywać śniadanie. Chciałam też zwrócić ich uwagę na to, jak ważny jest ten pierwszy posiłek. Zauważyłam, że nie wszystkie dzieci jedzą w domu i w szkole śniadanie, albo jest ono niezdrowe( ciastka, słodkie rogale, gazowane napoje). Pierwszym etapem było poinformowanie rodziców o przyłączeniu klasy I c do akcji,,Śniadanie daje moc”. Zaprosiłam rodziców na zajęcia otwarte w dniu 7listopada.Temat zajęć to,, Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem”. Poprosiłam o przyniesienie na 7 listopada produktów na śniadanie zgodnie z listą. Podczas zajęć otwartych wykorzystałam niektóre treści ze scenariusza nr 1 – a dokłądnie doświadczenie z balonikiem oraz zabawy interaktywne -,,Piramida żywienia ‘’ze strony www.scholaris., oraz,, Zdrowe – niezdrowe ‘’ wydawnictwa Juka.www.scholaris Kolejnym etapem było przygotowanie niezbędnych akcesoriów – talerzyki kubeczki, obrusy, napisy itp.

4 Z owoców i warzyw ( jabłka i marchewki), które otrzymują uczniowie w ramach akcji,, Warzywa i owoce w szkole” mamy przygotowały sok jabłkowo- marchwiowy korzystając z sokowirówki. Wszystkie dzieci przygotowały fartuszki do pracy, podzieliliśmy się na krainy kanapek, krainę twarożku i krainę owoców. Królowie w każdej krainie przywdziali koronę – kuchenny czepek wypożyczony ze stołówki szkolnej.

5 Jesteśmy gotowi do pracy

6 Każdy z nas przygotowywał z zapałem pyszne kanapki

7

8

9 Nasze mamy szalały przy sokowirówce

10 Czeka już pyszny sok marchwiowo- jabłkowy

11 Tak wyglądały nasze krainy

12 Jakie pyszne te kanapki z twarożkiem

13 Ale było pysznie!

14 Po,,taaakim śniadaniu” nauka nam niestraszna

15 Śniadanie wszystkim smakowało. Kanapki były bardzo kolorowe, apetyczne, niektóre z nich to prawdziwe arcydzieła. Krainy wymieniały się swoimi kanapkami,. Dzieci miały okazję, aby spróbować nowych smaków. Bardzo chętnie piły sok przygotowany przez mamy. Każda kraina częstowała kanapkami pracowników szkoły, rodziców. Wszyscy byli pod wrażeniem efektu pracy sześciolatków. Pomysł ze śniadaniem bardzo podobał się dzieciom i rodzicom. Rodzicom bardzo podobały się zajęcia otwarte z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Poprzez zabawy interaktywne dzieci wzbogaciły swoja wiedzę o racjonalnym i zdrowym odżywianiu. Następne śniadanie mleczne już wkrótce …… Opracowała: Beata Krupa Szkoła Podstawowa w Suchożebrach Klasa I c


Pobierz ppt "Ś niadanie daje moc 7 listopada 2014r. Klasa I c Szkoła Podstawowa w Suchożebrach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google