Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GRAJĄ 2 DRUŻYNY PO 11 GRACZY I 7 REZERWOWYCH KAŻDA DRUŻYNA SKŁADA SIĘ Z BRAMKARZA, OBROŃCÓW, POMOCNIKÓW I NAPASTNIKÓW. W TRAKCIE SPOTKANIA DRUŻYNA MOŻE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GRAJĄ 2 DRUŻYNY PO 11 GRACZY I 7 REZERWOWYCH KAŻDA DRUŻYNA SKŁADA SIĘ Z BRAMKARZA, OBROŃCÓW, POMOCNIKÓW I NAPASTNIKÓW. W TRAKCIE SPOTKANIA DRUŻYNA MOŻE."— Zapis prezentacji:

1

2 GRAJĄ 2 DRUŻYNY PO 11 GRACZY I 7 REZERWOWYCH KAŻDA DRUŻYNA SKŁADA SIĘ Z BRAMKARZA, OBROŃCÓW, POMOCNIKÓW I NAPASTNIKÓW. W TRAKCIE SPOTKANIA DRUŻYNA MOŻE DOKONYWAĆ WYMIAN ZAWODNIKÓW, ZAWODNIK WYMIENIONY NIE MOŻE ZNALEŹĆ SIĘ PONOWNIE NA POLU GRY. MECZ JEST PODZIELONY NA 2 POŁOWY PO 45 MINUT KAŻDA, Z 15-MINUTOWĄ PRZERWĄ BRAMKARZ JEST JEDYNYM ZAWODNIKIEM, KTÓRY MOŻE DOTYKAĆ I ŁAPAĆ PIŁKĘ RĘKAMI, ALE TYLKO WE WŁASNYM POLU KARNYM. ZA FAUL MOŻNA DOSTAĆ ŻÓŁTĄ LUB CZERWONĄ KARTKĘ MECZ SĘDZIUJE SĘDZIA GŁÓWNY, A POMAGAJĄ MU: SĘDZIA TECHNICZNY I 2 SĘDZIÓW LINIOWYCH

3 Zawodnicy jednej drużyny (poza bramkarzem) noszą w trakcie zawodów taki sam ubiór, który odróżnia ich od zawodników drużyny przeciwnej. Obowiązkowy ubiór piłkarza to: -koszulka z numerem -krótkie spodenki -getry -buty -ochraniacze na piszczele

4

5

6

7

8

9

10 Piłka nożna jest najbardziej popularnym, najchętniej uprawianym i oglądanym sportem na świecie. W grę o zbliżonych regułach grano w Chinach już lat temu. Najstarszym klubem na świecie jest FC Sheffield założony przez dwóch brytyjskich oficerów w 1857 roku. Piłkarze podczas meczu przebiegają ponad 10 kilometrów. W 1950 roku Indie zostały wycofane z Mistrzostw Świata, ponieważ nie wolno było wtedy grać boso. Na początku nie obowiązywały żadne reguły gry, w wyniku czego wielu graczy traciło życie i było zadeptywanych na polu gry. Największy stadion na świecie znajduje się w Korei Północnej i mieści 150 tys. widzów.

11 Ilu zawodników liczy drużyna piłkarska? Z ilu metrów wykonuje się rzut karny? Czy po zmianie zawodnik może ponownie wejść na boisko? Do którego klubu z Borussi Dortmund przechodzi Robert Lewandowski? Jakie kolory ma polski narodowy strój piłkarski? Kto zdobył ostatnią Złotą Piłkę? Co ile lat odbywają się Mistrzostwa Świata?

12

13

14

15 W prezentacji wykorzystałem materiały z następujących stron internetowych: Wyszukano r.


Pobierz ppt "GRAJĄ 2 DRUŻYNY PO 11 GRACZY I 7 REZERWOWYCH KAŻDA DRUŻYNA SKŁADA SIĘ Z BRAMKARZA, OBROŃCÓW, POMOCNIKÓW I NAPASTNIKÓW. W TRAKCIE SPOTKANIA DRUŻYNA MOŻE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google