Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KAMIEŃ ŚLĄSKI Kamień Śląski – miejscowość czy skała – oto temat naszego projektu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KAMIEŃ ŚLĄSKI Kamień Śląski – miejscowość czy skała – oto temat naszego projektu."— Zapis prezentacji:

1 KAMIEŃ ŚLĄSKI Kamień Śląski – miejscowość czy skała – oto temat naszego projektu.

2 Kamień śląski [kamień] Kamień ten nazywany jest potocznie skałą wapienną, o której wiemy już bardzo dużo. Jest cennym bogactwem Opolszczyzny, wydobywa się go z wyrobisk i produkuje się z niego cement.

3 Miejscowość W Kamieniu Śląskim rozwikłamy nasz problem- KAMIEŃ ŚLĄSKI – to miejscowość czy skała?

4 Centrum informacji turystycznej Kamień Śląski to piękna, urokliwa wieś niedaleko Opola. Idziemy właśnie do centrum informacji turystycznej.

5 W Kamieniu można zobaczyć wielki kamień, który pochodzi z epoki lodowcowej oraz przepiękny Zamek późnobarokowy z XVIII-XIX w.

6 Wyrobisko Jesteśmy nad wyrobiskiem kamienia wapiennego Cementowni Górażdże. Wyrobisko położone jest w pobliżu Kamienia Śląskiego. Z wyrobiska wydobywana jest skała wapienna do produkcji cementu.

7 W Kamieniu Śląskim na każdym kroku widoczna jest obecność skały wapiennej. Wykorzystuje się ją, do budowy pomników, ogrodzeń, fragmentów zabudowań gospodarskich itd.

8 Tak więc problem naszego projektu - Kamień Śląski – miejscowość czy skała? Został rozwiązany. Kamień Śląski to miejscowość i skała. Nazwa wzięła się z licznie tu występujących pokładów skały wapiennej.

9 Opracował Rafał C.


Pobierz ppt "KAMIEŃ ŚLĄSKI Kamień Śląski – miejscowość czy skała – oto temat naszego projektu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google