Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciel lasu to osoba która: - Umie czytać mapy i posługiwać się kompasem, ale bez nich też da sobie radę, bo wie, że w dzień kierunek mogą wskazać.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciel lasu to osoba która: - Umie czytać mapy i posługiwać się kompasem, ale bez nich też da sobie radę, bo wie, że w dzień kierunek mogą wskazać."— Zapis prezentacji:

1 Przyjaciel lasu to osoba która: - Umie czytać mapy i posługiwać się kompasem, ale bez nich też da sobie radę, bo wie, że w dzień kierunek mogą wskazać mchy, a w nocy gwiazdy.

2 Stara się patrzeć na las z perspektywy zwierząt, bo wie, ze las to przede wszystkich ich dom, a potem dopiero miejsce dla człowieka. Nie zanieczyszcza wody, która służy zwierzętom do picia i pozwala rosnąć bujnej zieleni.

3 - Nie niszczy poszycia lasów i nie zrywa kwiatów, ponieważ są potrzebne owadom i zwierzętom do jedzenia i jako schronienie. Grzyby zbiera, nie naruszając grzybni i nigdy nie niszczy grzybów niejadalnych.

4 - Nie wyrzuca w lesie śmieci, bo stanowią one olbrzymie zagrożenie dla zdrowia zwierząt i mogą być przyczyną pożaru. Nigdy nie rozpala ognia w lesie, a zimą stara się wspomóc dokarmianie zwierząt.

5 Szanuje drewniane przedmioty i papier, bo wie, że do wykonania ich konieczne jest ścinanie drzew. Zdobywa wiedzę o lesie na ścieżkach edukacyjnych i na szlakach do tego przeznaczonych, a nie wchodząc w niedozwolone miejsca.


Pobierz ppt "Przyjaciel lasu to osoba która: - Umie czytać mapy i posługiwać się kompasem, ale bez nich też da sobie radę, bo wie, że w dzień kierunek mogą wskazać."

Podobne prezentacje


Reklamy Google