Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wasilków. Miejscem wzrastania każdego dziecka powinien być jego dom rodzinny, stała obecność bliskich i kochanych osób. Niestety, czasem jest to trudne,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wasilków. Miejscem wzrastania każdego dziecka powinien być jego dom rodzinny, stała obecność bliskich i kochanych osób. Niestety, czasem jest to trudne,"— Zapis prezentacji:

1 Wasilków

2 Miejscem wzrastania każdego dziecka powinien być jego dom rodzinny, stała obecność bliskich i kochanych osób. Niestety, czasem jest to trudne, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe.

3 Wówczas dochodzi do ingerencji w życie rodziny osób trzecich, w sytuacjach ostatecznych dochodzi do ingerencji instytucji. Na pewno, najbardziej cierpi na tym dziecko…

4 Pogotowie Opiekuńcze to specyficzna placówka. Przypomina zarówno oddział ratunkowy szpitala, jak i górskie schronisko. Przede wszystkim ma być dla podopiecznych życiową busolą wskazującą właściwy kierunek, bezpiecznym miejscem tymczasowego pobytu, nabierania zaufania do świata dorosłych, sił do dalszej drogi i wiary w siebie.

5 Pogotowie Opiekuńcze „OPOKA” rozpoczęło swoją działalność 10.10 2003 roku

6 Jest placówką opiekuńczo - wychowawczą dziewcząt w wieku 11 – 18 lat z terenu powiatu białostockiego a także chłopców i młodszych dzieci w przypadku rodzeństwa.

7 − alkoholizm jednego lub obojga rodziców − choroby psychiczne rodziców z różnymi rodzajami zaburzeń funkcjonowania społecznego − zjawisko euro sieroctwa − dysfunkcyjność rodzin, nieradzenie sobie rodziców z zaburzeniami i demoralizacją swoich dzieci − odsiadywanie kary więzienia przez jedno lub oboje rodziców Główne przyczyny umieszczania dzieci w Pogotowiu Opiekuńczym „OPOKA” w Wasilkowie

8 Bazę naszej Placówki stanowi: Zaufanie Miłość Kierowanie się dobrem dziecka Profesjonalizm

9 A także Dom przystosowany do potrzeb naszych podopiecznych

10 Świetlica rekreacyjna

11 Aneks kuchenny Jadalnia

12 Pokój czteroosobowy dla młodszego rodzeństwa Pokoje dwuosobowe

13 Placówka dysponuje pracownią komputerowo – internetową…

14 …a także biblioteką… …z dostępem do lektur szkolnych i młodzieżowych…

15 wspólnych gier I zabaw;) I salonem

16 Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę Dyrektor – studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza Psycholog – magister psychologii Pedagog – magister pedagogiki Ewelina Kuczyńska s. Marta Kamińska Tomasz Żukowski p. Irena Godlewska Pracownik socjalny s. Edyta Skała Pielęgniarka s. Jadwiga Radzewicz Kucharka

17 p. Teresa Jarmołowicz Wychowawca p. Monika Wińska Wychowawca s. Joanna Ozga Wychowawca

18 Dzieci są pod stałą opieką wyspecjalizowanej i odpowiedzialnej kadry opiekuńczo-wychowawczej i pedagogicznej.

19 Placówka zapewnia wychowankom podstawowe potrzeby, które nie zawsze były zaspokojone w domu: warunki higieniczno - sanitarne, wyżywienie, warunki do nauki i odpoczynku.

20 Zapewniamy dzieciom bezpieczne i higieniczne warunki nauki, wychowania i opieki.

21 Zapewniamy wyjazdy, wycieczki i udział w ciekawych akcjach.

22 Zawsze działamy w zespole…

23 Placówka realizując swoje zadania kieruje się w szczególności: dobrem dziecka, poszanowaniem jego praw, wyrównywaniem deficytów rozwojowych, potrzebą działań przygotowujących do samodzielnego życia, poszanowaniem praw rodziców wynikających z przepisów prawa rodzinnego, a przede wszystkim prawa do kontaktowania się z dzieckiem, potrzebą działań w celu utrzymywania więzi dziecka z rodziną i umożliwieniem jego powrotu do rodziny.

24 Mimo tendencji odchodzenia od zinstytucjonalizowanych form opieki interwencyjnej w kierunku form rodzinnych – pogotowia rodzinne, zasadność istnienia pogotowia opiekuńczego nie powinna budzić wątpliwości w przypadkach częstej demoralizacji, konfliktów z prawem i uzależnień dzieci i młodzieży.

25


Pobierz ppt "Wasilków. Miejscem wzrastania każdego dziecka powinien być jego dom rodzinny, stała obecność bliskich i kochanych osób. Niestety, czasem jest to trudne,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google