Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak graficznie przedstawić ułamek?. Na ile części podzielono koło? Koło podzielono na dwie części. Co możemy powiedzieć o tych dwóch częściach?Te części.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak graficznie przedstawić ułamek?. Na ile części podzielono koło? Koło podzielono na dwie części. Co możemy powiedzieć o tych dwóch częściach?Te części."— Zapis prezentacji:

1 Jak graficznie przedstawić ułamek?

2 Na ile części podzielono koło? Koło podzielono na dwie części. Co możemy powiedzieć o tych dwóch częściach?Te części są równe. Ile części zamalowano? Zamalowano jedną część. zamalowano jedną część podzielono na dwie równe części DALEJ Co to jest ułamek?

3 Na ile części podzielono kwadrat? Kwadrat podzielono na cztery części. Co możemy powiedzieć o tych częściach? Te części są równe. Ile części zamalowano? Zamalowano jedną część. zamalowano jedną część podzielono na cztery równe części DALEJ Co to jest ułamek?

4 Na ile części podzielono prostokąt? Prostokąt podzielono na osiem części. Co możemy powiedzieć o tych częściach? Te części są równe. Ile części zamalowano? Zamalowano jedną część. zamalowano jedną część podzielono na osiem równych części DALEJ Co to jest ułamek?

5 mianownik licznik kreska ułamkowa (na ile równych części podzielono) (ile części zamalowano) (zastępuje znak dzielenia) DALEJ Opracowała: Magdalena Matysiak


Pobierz ppt "Jak graficznie przedstawić ułamek?. Na ile części podzielono koło? Koło podzielono na dwie części. Co możemy powiedzieć o tych dwóch częściach?Te części."

Podobne prezentacje


Reklamy Google