Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚNIADANIE DAJE MOC AKCJA EDUKUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA opracowała: mgr Beata Sikorska-Żyrek oraz klasa II a realizowana w Publicznej Szkole Podstawowej nr.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚNIADANIE DAJE MOC AKCJA EDUKUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA opracowała: mgr Beata Sikorska-Żyrek oraz klasa II a realizowana w Publicznej Szkole Podstawowej nr."— Zapis prezentacji:

1 ŚNIADANIE DAJE MOC AKCJA EDUKUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA opracowała: mgr Beata Sikorska-Żyrek oraz klasa II a realizowana w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie w dniu 7 listopada 2014 r.

2 ZADANIA AKCJI Realizując zadania akcji „Śniadanie daje moc” dbaliśmy o to, by w nasze działania zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale także rodzice, dziadkowie i znajomi. Zrealizowaliśmy działania, które podzieliliśmy na trzy grupy: 1.Zdrowe odżywianie 2.Aktywność własna 3.Profilaktyka

3 DLACZEGO WAŻNE JEST ŚNIADANIE?

4 PANI DIETETYK MONIKA KONIECZNA (NASZ RODZIC) Pani dietetyk przypomniała jak ważna jest dla dzieci kanapka. Kanapka jest pożywną, smaczną i zdrową przekąską. Zwłaszcza, że w sprytny sposób można w niej ukryć wiele witamin zawartych w warzywach. Najważniejszym składnikiem kanapki jest pieczywo. To element, który dostarcza węglowodanów (cukrów), czyli źródła energii. Najlepiej jak jest to pełnoziarniste pieczywo, zawiera błonnik który zapewnia prawidłową pracę jelit.

5 DOWIEDZIELIŚMY SIĘ CO WZBOGACA KANAPKĘ Mięso, ryby, sery i twarogi oraz jaja wzbogacają kanapkę w pełnowartościowe białko, które jest w naszym organizmie składnikiem budulcowym. Jakie produkty białkowe powinniśmy wybierać do przygotowania kanapek? Sery żółte dostarczają dużo wapnia - minerału niezbędnego do budowy kości. Są jednak produktem wysokokalorycznym. Nieco niższą zawartość tłuszczu mają twarogi. Wybierając je nie decydujmy się na te całkiem odtłuszczone.

6 WARZYWA NA KANAPCE Warzywa - to właśnie o nich najczęściej zapominamy przygotowując kanapki. A szkoda! Warzywa to niezwykle istotny element naszej diety, dostarczają witamin, minerałów oraz błonnika pokarmowego. Pomidor wzbogaci ją w witaminę C i likopen, czyli składniki ważne w walce z procesami starzenia organizmu i poprawie jego odporności. Możemy wykorzystać również suszone pomidory w oleju, które doskonale komponują się z serami, również tymi pleśniowymi oraz wędlinami.

7 PRACA W GRUPACH I ROBIMY KANAPKI Po instrukcjach Pani Moniki przystąpiliśmy do pracy

8 WSPÓLNA PRACA

9 KANAPKI W TRAKCIE….

10 WSPÓLNE ŚNIADANIE

11 NASZE KANAPECZKI

12 KONKURS PLASTYCZNY

13 DBAMY O RUCH Wprowadziliśmy aktywne soboty z rodzicami

14 PAMIĘTAMY O ĆWICZENIACH ŚRÓDLEKCYJNYCH

15 DZIĘKUJEMY


Pobierz ppt "ŚNIADANIE DAJE MOC AKCJA EDUKUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA opracowała: mgr Beata Sikorska-Żyrek oraz klasa II a realizowana w Publicznej Szkole Podstawowej nr."

Podobne prezentacje


Reklamy Google