Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

By zaangażować innych w działalność wolontariatu stworzyliśmy tzw. Małą Skrzynkę Wielkich Pomysłów. W wyniku czego otrzymaliśmy wiele ciekawych pomysłów,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "By zaangażować innych w działalność wolontariatu stworzyliśmy tzw. Małą Skrzynkę Wielkich Pomysłów. W wyniku czego otrzymaliśmy wiele ciekawych pomysłów,"— Zapis prezentacji:

1

2 By zaangażować innych w działalność wolontariatu stworzyliśmy tzw. Małą Skrzynkę Wielkich Pomysłów. W wyniku czego otrzymaliśmy wiele ciekawych pomysłów, które na pewno zrealizujemy

3 Pomoc terapeutom w motywacji i ćwiczeniach dzieci niepełnosprawnych oraz z problemami rozwojowymi.

4 Jako wolontariusze możemy reklamować i rozpowszechniać wiedzę na temat terapii oraz zachęcać innych do pomocy w tych zajęciach Wystarczy skontaktować się z osobą prowadzącą zajęcia sensoryczne i zaoferować swoją pomoc. Na zajęciach motywujemy dzieci do ćwiczeń i pomagamy je realizować. Pomagać może każdy. (Dla ułatwienia)W naszej miejscowości została specjalnie stworzona sala przeznaczona do terapii metodą integracji sensorycznej.

5 Oto zdjęcia z zajęć prowadzonych przy pomocy wolontariuszy

6 Rozwijanie wyobraźni i kreatywności u dzieci w oddziałach przedszkolnych i świetlicach.

7 Należy wykazać się własną kreatywnością oraz poświęcić czas. Wystarczy wymyśleć scenariusz przedstawienia i je zaprezentować, w celu rozbawienia dzieci. Głośne czytanie lektur dzieciom, które rozwija ich wyobraźnię. Pomoc w pilnowaniu dzieci w świetlicach, na placach zabaw.

8 Oto krótki film jednego z przedstawień

9 Dzieci uczęszczają na warsztaty, np.: plastyczne organizowane przez naszych wolontariuszy pod kierunkiem nauczycieli plastyki.

10 Uczniowie poznają tam różnorodne techniki plastyczne, rozwijają swoje uzdolnienia i możliwości manualne.

11 Korepetycje. Pomoc dzieciom, które mają trudności w nauce.

12 Koncerty, mecze, zbiórki charytatywne organizowane we współpracy z pozarządowymi organizacjami działającymi w naszej okolicy.

13 Pokazy artystyczne

14 Mecze charytatywne

15 Żeby wziąć udział w tych działaniach musisz wykazać zainteresowanie i zgłosić się do koordynatora wolontariatu. Nic trudnego! Zapraszamy do współpracy! Zapraszamy do współpracy! Udało nam się wprowadzić w życie prawie wszystkie pomysły opisane powyżej, ponieważ są one dość proste w realizacji. Wymagają jedynie czasu, cierpliwości, współpracy oraz odpowiedniego podejścia.

16 Zdjęcia i film własnego autorstwa, animacje ściągnięte z wyszukiwarki Google. Prezentacje wykonały: Katarzyna Cichosz & Aleksandra Kijanka


Pobierz ppt "By zaangażować innych w działalność wolontariatu stworzyliśmy tzw. Małą Skrzynkę Wielkich Pomysłów. W wyniku czego otrzymaliśmy wiele ciekawych pomysłów,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google