Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Do dziewczyny JJ. Dzień zwykły zaiste tak szybko odchodził W niepamięć i znikał we mgle szarych zdarzeń, Lecz był też dzień inny, gdy ktoś się narodził.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Do dziewczyny JJ. Dzień zwykły zaiste tak szybko odchodził W niepamięć i znikał we mgle szarych zdarzeń, Lecz był też dzień inny, gdy ktoś się narodził."— Zapis prezentacji:

1 Do dziewczyny JJ

2 Dzień zwykły zaiste tak szybko odchodził W niepamięć i znikał we mgle szarych zdarzeń, Lecz był też dzień inny, gdy ktoś się narodził By barwy zmienić moich wyobrażeń.

3 To było tak dawno, nie znałem Cię, Kwiecie, Gdyś smak piersi poczuła i chłód u swych skroni... Szłaś sama przez życie, jedyna na świecie, By swe serce złożyć do mych drżących dłoni.

4 Cóż mi pozostaje, jak i Tobie w darze Cichą miłość i wiarę ofiarować skromnie, Życie swoim tokiem prawdy nie wymaże, Że należę do Ciebie, a Ty tylko do mnie!

5 Droga ma Panno, przemilczeć nie zdołam, Że wdzięk Twój mnie strachem napawa przed nocą., Wzgardź mną jeśli zechcesz i serce mi połam! Jakoby dwa serca we mnie dziś łomocą... Lecz kiedy jedno uśmiercisz pogardą, Drugie obumrze, nie starczy mu siły.

6 Nim ciało złoże w czeluść swej mogiły, Wyznać Ci pragnę, żem kłamał szkaradnie, Gdym o afekcie nie wspomniał ni gestem, A teraz żal mi, wszak gdy zmrok zapadnie, Będę już duchem - cichym drzew szelestem.

7 Nie gardźże Pani mym oddaniem, Wszak gniew kochanka jest ognisty! Jeśli mnie skrzywdzisz dziś rozstaniem, Któż jutro będzie pisał listy? JJ

8


Pobierz ppt "Do dziewczyny JJ. Dzień zwykły zaiste tak szybko odchodził W niepamięć i znikał we mgle szarych zdarzeń, Lecz był też dzień inny, gdy ktoś się narodził."

Podobne prezentacje


Reklamy Google