Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

34. Sakrament uzdrawiającej miłości – pokuta i pojednanie Nazwa Sakrament nawrócenia – realizacja Jezusowego wezwania do poprawy Sakrament pokuty – ukazuje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "34. Sakrament uzdrawiającej miłości – pokuta i pojednanie Nazwa Sakrament nawrócenia – realizacja Jezusowego wezwania do poprawy Sakrament pokuty – ukazuje."— Zapis prezentacji:

1 34. Sakrament uzdrawiającej miłości – pokuta i pojednanie Nazwa Sakrament nawrócenia – realizacja Jezusowego wezwania do poprawy Sakrament pokuty – ukazuje osobistą i eklezjalną drogę ku nawróceniu i okazaniu skruchy Sakrament spowiedzi – wyznanie grzechów to jego istotny element Sakrament przebaczenia – Bóg obdarza swym przebaczeniem przez pośrednictwo kapłana Sakrament pojednania – dar miłości Boga, przynoszącej pojednanie.

2 34. Sakrament uzdrawiającej miłości – pokuta i pojednanie Pokuta jest radykalną przemianą całego życia powrotem, aktem szczerego nawrócenia się ku Bogu zerwaniem z grzechami odwróceniem się od zła z odrazą do popełnionych złych czynów pragnieniem i stanowczą decyzją zmiany życia nadzieją na miłosierdzie Boże i ufnością w pomoc Bożej łaski. Formy pokuty to post, modlitwa i jałmużna.

3 34. Sakrament uzdrawiającej miłości – pokuta i pojednanie Akty penitenta rachunek sumienia żal za grzechy mocne postanowienie poprawy szczera spowiedź zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźnim Akty spowiednika przebaczenie grzechów w imieniu Chrystusa ustalenie sposobu zadośćuczynienia modlitwa za grzesznika i pokutowanie razem z nim

4 34. Sakrament uzdrawiającej miłości – pokuta i pojednanie Pojednanie z Bogiem przywrócenie łaski Bożej umocnienie przyjaźni z Bogiem pokój i pogoda sumienia wraz z duchową pociechą „zmartwychwstanie duchowe” przywrócenie godności i życia dzieci Bożych Pojednanie z Kościołem przywrócenie wspólnoty braterskiej ożywienie życia Kościoła, który cierpiał na skutek grzechu jednego ze swych członków Skutki sakramentu pokuty


Pobierz ppt "34. Sakrament uzdrawiającej miłości – pokuta i pojednanie Nazwa Sakrament nawrócenia – realizacja Jezusowego wezwania do poprawy Sakrament pokuty – ukazuje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google