Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt edukacyjny : Jaki wpływ ma Internet na Twoje życie ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt edukacyjny : Jaki wpływ ma Internet na Twoje życie ?"— Zapis prezentacji:

1 Projekt edukacyjny : Jaki wpływ ma Internet na Twoje życie ?

2 Nasza grupa (Aleksandra Zielińska, Julia Wójcik, Wioleta Myśliwiec oraz Katarzyna Oleszek) pracowała nad projektem pod tytułem: „Jaki wpływ ma Internet na Twoje życie?”. W ramach realizowanych zadań przeprowadzałyśmy : wywiady z pielęgniarką oraz biologiem szkolnym, ankiety z pytaniami dla młodzieży. Opracowałyśmy quizy i zorganizowałyśmy konkurs, który został przeprowadzony w klasach pierwszych gimnazjum im. J.Piłsudskiego w Mełgwi. Przygotowałyśmy również ulotki informacyjne podsumowujące zebrane informacje. Zostały one rozdane uczniom naszego gimnazjum.

3 Wnioski z ankiet Wnioski z wywiadu z Panią pielęgniarką na temat naszego projektu. Szczególną uwagę zwróciłyśmy na następujące odpowiedzi Pani pielęgniarki: „Co się dzieje z naszymi oczami podczas spędzania nocy przed komputerem?” Odpowiedź „Nasze oczy są narażone na np. „zespół suchego oka.” Objawem tego zespołu jest swędzenie, pieczenie oraz zaczerwienienie oczu. Należy tego bezzwłocznie unikać, ponieważ jest to początek wady wzroku oraz innych chorób.”

4 „Czy komputer naprawdę psuje wzrok?” Odpowiedź: „Niestety tak. Podczas pracy wzrok jest bowiem skupiony przez wiele godzin na monitorze. Prowadzi to do zwiotczenia mięśni gałki ocznej, a co za tym idzie do problemów z akomodacją (czyli dostosowywania się oka do widzenia przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach). W konsekwencji prowadzi to do stopniowego pogarszania się wzroku.”

5 Wnioski z ankiet z uczniami Ankiety, przeprowadzono w klasach 1 naszego gimnazjum. Gimnazjaliści odpowiadali na zadane pytania anonimowo. Zgromadzone informacje zostały podsumowane i przedstawione w postaci wykresów.

6

7

8

9

10

11

12

13 Opracowałyśmy także ulotki informacyjne dla młodzieży „Skutki korzystania z Internetu”. Przygotowane i wydrukowane przez nas ulotki zostały rozdane uczniom naszej szkoły. W ulotkach umieszczone zostały najważniejsze informacje o skutkach nieograniczonego w czasie i tematyce odwiedzanych stron korzystania z Internetu.

14 Na spotkaniach z pierwszymi klasami, które odbywały się w ramach godzin wychowawczych, przeprowadziłyśmy quizy sprawdzające stan świadomości uczniów o szkodliwości Internetu na rozwój fizyczny i emocjonalny młodych ludzi. Omawialiśmy wyniki uzyskane z przeprowadzonych ankiet. Uczniowie brali udział w konkursach, w ramach których wymyślali najbardziej zabawne lub trafiające do wyobraźni slogany i hasła ostrzegające przed niekorzystnym wpływem Internetu. Spotkania zostały udokumentowane zdjęciami.

15 Praca z klasą 1a

16 Klasa 1b

17 Wierszyki Uczniów : Piotrek Archała kl.1a „Internet” Internety, internety.. Ale tam są straszne bzdety. Czasem ktoś na fejsa wbije, a czasem ktoś za Ciebie się podszyje. Ask też strona dobrze znana, czasem dostaniesz na niej bana. Bo youtube to dobra strona, jeśli chcesz znajdziesz na niej potwora. Jeśli pytanie masz, daj wujkowi Google znać. Jeśli wirus Ci się wkradnie, pobierz program bezpłatnie. Czy to Kwejk czy też Besty, znajdziesz tam zawsze niezłe teksty. Jednak każdy dobrze wie, że w wirtualnym świecie żyje się.

18 Żaneta Białkowska kl. 1b „Internet” Internet to rzecz cudowna, zajmująca, niezawodna… Lecz pułapka także z niego, rozważnie korzystaj kolego! Uważajcie drogie dzieci jednak na problemy w sieci. Wirusy komputery psują, w internecie wciążgrasują. A morał wiersza krótki i niektórym znany, z internetem rozważnie uczniu kochany!

19 Dawid Baran Kl.1a „Internetowe Strony”. Strona dobra ma doradzić, nie pogardzi, lecz zaradzi. Dawki wiedzy jest tu sporo, więc nie martwisz się wokoło. Tutaj ludzie piszą, Internet dwa oblicza ma, jedna strona dobra zaś druga zła. grają, rozmawiają i śpiewają. Lecz, gdy rozumu nam zabraknie robi się już nie ciekawie… Uzależniasz się kolego i masz wielki problem z tego. Z internetem umiar mniej, bo to źle skończyć może się. I dobra strona nie pomoże.


Pobierz ppt "Projekt edukacyjny : Jaki wpływ ma Internet na Twoje życie ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google