Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jaki wpływ ma Internet na Twoje życie ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jaki wpływ ma Internet na Twoje życie ?"— Zapis prezentacji:

1 Jaki wpływ ma Internet na Twoje życie ?
Projekt edukacyjny : Jaki wpływ ma Internet na Twoje życie ?

2 Jaki wpływ ma Internet na Twoje życie?
Nasza grupa (Aleksandra Zielińska, Julia Wójcik , Wioleta Myśliwiec oraz Katarzyna Oleszek) pracowała nad projektem pod tytułem: „Jaki wpływ ma Internet na Twoje życie?”. W ramach realizowanych zadań przeprowadzałyśmy : wywiady z pielęgniarką oraz biologiem szkolnym, ankiety z pytaniami dla młodzieży. Opracowałyśmy quizy i zorganizowałyśmy konkurs, który został przeprowadzony w klasach pierwszych gimnazjum im. J.Piłsudskiego w Mełgwi. Przygotowałyśmy również ulotki informacyjne podsumowujące zebrane informacje. Zostały one rozdane uczniom naszego gimnazjum.

3 Wnioski z ankiet Wnioski z wywiadu z Panią pielęgniarką na temat naszego projektu. Szczególną uwagę zwróciłyśmy na następujące odpowiedzi Pani pielęgniarki: „Co się dzieje z naszymi oczami podczas spędzania nocy przed komputerem?” Odpowiedź „Nasze oczy są narażone na np. „zespół suchego oka.” Objawem tego zespołu jest swędzenie , pieczenie oraz zaczerwienienie oczu. Należy tego bezzwłocznie unikać , ponieważ jest to początek wady wzroku oraz innych chorób.”

4 „Czy komputer naprawdę psuje wzrok?”
Odpowiedź: „Niestety tak. Podczas pracy wzrok jest bowiem skupiony przez wiele godzin na monitorze. Prowadzi to do zwiotczenia mięśni gałki ocznej , a co za tym idzie do problemów z akomodacją (czyli dostosowywania się oka do widzenia przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach). W konsekwencji prowadzi to do stopniowego pogarszania się wzroku.”

5 Wnioski z ankiet z uczniami
Ankiety, przeprowadzono w klasach 1 naszego gimnazjum. Gimnazjaliści odpowiadali na zadane pytania anonimowo. Zgromadzone informacje zostały podsumowane i przedstawione w postaci wykresów.

6

7

8

9

10

11

12

13 Opracowałyśmy także ulotki informacyjne dla młodzieży „Skutki korzystania z Internetu”. Przygotowane i wydrukowane przez nas ulotki zostały rozdane uczniom naszej szkoły. W ulotkach umieszczone zostały najważniejsze informacje o skutkach nieograniczonego w czasie i tematyce odwiedzanych stron korzystania z Internetu.

14 Na spotkaniach z pierwszymi klasami, które odbywały się w ramach godzin wychowawczych, przeprowadziłyśmy quizy sprawdzające stan świadomości uczniów o szkodliwości Internetu na rozwój fizyczny i emocjonalny młodych ludzi. Omawialiśmy wyniki uzyskane z przeprowadzonych ankiet. Uczniowie brali udział w konkursach, w ramach których wymyślali najbardziej zabawne lub trafiające do wyobraźni slogany i hasła ostrzegające przed niekorzystnym wpływem Internetu. Spotkania zostały udokumentowane zdjęciami.

15 Praca z klasą 1a

16 Klasa 1b

17 Wierszyki Uczniów : Piotrek Archała kl.1a „Internet”
Internety , internety .. Ale tam są straszne bzdety . Czasem ktoś na fejsa wbije , a czasem ktoś za Ciebie się podszyje . Ask też strona dobrze znana , czasem dostaniesz na niej bana . Bo youtube to dobra strona , jeśli chcesz znajdziesz na niej potwora . Jeśli pytanie masz , daj wujkowi Google znać . Jeśli wirus Ci się wkradnie , pobierz program bezpłatnie . Czy to Kwejk czy też Besty , znajdziesz tam zawsze niezłe teksty . Jednak każdy dobrze wie , że w wirtualnym świecie żyje się .

18 Żaneta Białkowska kl. 1b „Internet” Internet to rzecz cudowna , zajmująca , niezawodna… Lecz pułapka także z niego , rozważnie korzystaj kolego! Uważajcie drogie dzieci jednak na problemy w sieci . Wirusy komputery psują, w internecie wciążgrasują. A morał wiersza krótki i niektórym znany , z internetem rozważnie uczniu kochany!

19 Dawid Baran Kl.1a „Internetowe Strony”. Strona dobra ma doradzić , nie pogardzi , lecz zaradzi. Dawki wiedzy jest tu sporo , więc nie martwisz się wokoło. Tutaj ludzie piszą , Internet dwa oblicza ma , jedna strona dobra zaś druga zła . grają , rozmawiają i śpiewają. Lecz , gdy rozumu nam zabraknie robi się już nie ciekawie… Uzależniasz się kolego i masz wielki problem z tego . Z internetem umiar mniej , bo to źle skończyć może się. I dobra strona nie pomoże.


Pobierz ppt "Jaki wpływ ma Internet na Twoje życie ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google