Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mieszków 2014 - uczniowie klasy VI. Internet to nic innego jak szybka, prosta, łatwa i tania komunikacja z ludźmi z całego świata! Internet to międzynarodowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mieszków 2014 - uczniowie klasy VI. Internet to nic innego jak szybka, prosta, łatwa i tania komunikacja z ludźmi z całego świata! Internet to międzynarodowa."— Zapis prezentacji:

1 Mieszków 2014 - uczniowie klasy VI

2 Internet to nic innego jak szybka, prosta, łatwa i tania komunikacja z ludźmi z całego świata! Internet to międzynarodowa sieć komputerowa stworzona w celu wymiany informacji. Strony internetowe są plikami udostępnianymi wielu użytkownikom.

3

4

5 W Internecie można przeglądać gazety, czasopisma, publikacje naukowe, dokumenty rządowe, zapisy programów telewizyjnych, teksty przemówień, przepisy kulinarne, oferty pracy... I naprawdę co się chce

6 Zamiast robienie notatek na podstawie kilku książek wystarczy tylko wpisać słowa kluczowe w wyszukiwarce np. Googlach. Trwa to o wiele szybciej i jest o wiele prostsze.

7 Banki oferują także coraz częściej swoje usługi internetowe, przez co bez wychodzenia z domu możemy zapłacić za zakupy, zamówić coś przez Internet, dokonać przelewów, zapłacić rachunki za telefon czy też za prąd, wodę, gaz.

8 Poczta elektroniczna (E-mail) to jedna z najpopularniejszych usług internetowych. Możesz korespondować z ludźmi na całym świecie. Poczta elektroniczna jest szybka łatwa w użyciu i tania

9 W Internecie są dostępne setki różnych łatwych gier – i to całkowicie za darmo. Możesz tez obejrzeć zwiastuny najnowszych filmów, posłuchać muzyki, przeczytać scenariusze filmowe.

10 W Internecie są dostępne tysiące programów komputerowych. Są wśród nich edytory tekstów, arkusze kalkulacyjne nawigacje, grafika, gry.

11 Dzięki internetowi można zamówić dowolny przedmiot lub usługę bez ruszania z fotela. Można kupować ksiażki, kwiaty, płyty z muzyką, samochody i wiele innych.

12    

13 Nigdy nie wiemy kto jest po drugiej stronie? Dorośli wiedzą, że nie powinni podawać nieznajomym swoich prywatnych danych, jednak inaczej bywa z dziećmi. Nie zawsze wiedzą, że ktoś, kto podaje się za ich rówieśnika, nie musi nim być! Zapewniając dosyć dużą anonimowość stała się wprost wymarzonym narzędziem dla przestępców

14 Oszustwa dokonywane są szczególnie często na aukcjach internetowych

15 Spam, czyli -treści reklamowe rozsyłane do ogromnej ilości osób, które bardzo szybko zapychają pamięć naszej skrzynki pocztowej, -wiadomości niepożądane, które mogą być odebrania przez dzieckodziecko -reklamy serwisu internetowego o treściach tylko dla dorosłych

16 Wirusy komputerowe, które bardzo często są przesyłane w postaci zainfekowanych załączników momencie otwarcia tego typu pliku wirusy rozpoczynają niszczenie systemu lub zaczynają kraść poufne dane z naszego komputera.

17 Sekty religijne mają ułatwione zadanie przy nawiązywaniu nowych kontaktów. Witryny WWW oraz możliwość bezpośredniej rozmowy idealnie nadają się do przekonywania innych do swojej ideologii i pozyskiwania członków sekty. Zauważalny jest wzrost ilości stron o tej tematyce na których treści mające doprowadzić do zaszczepienia czytającemu określonych poglądów Istnieje dostęp do treści pornograficzne, informacji o narkotykach, stron ukazujących przemoc Dostęp do ofert sprzedaży pirackiego oprogramowania komputerowego ofert sprzedaży przedmiotów pochodzących z kradzieży lub przemytu propozycje współpracy w przestępczej działalności

18 Wiele osób przeglądających witryny internetowe nie zdaje sobie sprawy, że przez większość czasu ich pobytu w sieci, zbierane są o nich informacje, do celów marketingowych lub często typowo przestępczych. Odwiedzając niektóre strony zupełnie nieświadomie pozostawiamy na nich informacje o używanym przez nas sprzęcie, o naszych danych personalnych, zainstalowanym oprogramowaniu

19 Nie zauważamy ile czasu spędzamy przed monitorem, wchodząc jedynie sprawdzić pocztę, zostajemy jeszcze minutkę? żeby ściągnąć teledysk ulubionego zespołu, a później zdarza się że zagadamy się na g-g z jakimś znajomym. Przez cos takiego nie dużo brakuje, do uzależnienia od Internetu, którego sami nie zauważamy.

20 Ściąganie nielegalnych plików (filmów, muzyki) z Internetu przez różne programy jest nielegalne. Tracą na tym np. artyści, gdyż ich fani zamiast kupować ich nową płytę, wszystkie utwory ściągają za darmo różnymi programami, np. Bearshere,

21 Myślę ze Internet jest jednak dobrodziejstwem naszych czasów, jednak dobrze byłoby zachować umiar w korzystaniu z niego.


Pobierz ppt "Mieszków 2014 - uczniowie klasy VI. Internet to nic innego jak szybka, prosta, łatwa i tania komunikacja z ludźmi z całego świata! Internet to międzynarodowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google