Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizację programów edukacyjnych Waldemar Miśko – Przewodniczący Zarządu ZMiGDP.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizację programów edukacyjnych Waldemar Miśko – Przewodniczący Zarządu ZMiGDP."— Zapis prezentacji:

1 STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizację programów edukacyjnych Waldemar Miśko – Przewodniczący Zarządu ZMiGDP

2 Celem projektu jest uświadomienie społeczeństwu zagrożenia dla zdrowia ludzi i środowiska wynikającego z użytkowania przestarzałych palenisk węglowych oraz spalania złych gatunków węgla i odpadów w nieprzystosowanych do tego paleniskach. Jednym z największych zagrożeń dla środowiska i zdrowia ludzkiego są zanieczyszczenia pochodzące ze źródeł indywidualnych – domów i mieszkań.

3 Niska emisja to nie tylko negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne. Zawarte w produktach spalania tlenki węgla, siarki, związków chloru, fluoru i metali ciężkich oraz kancerogenne, smołowe aerozole wywołują wiele schorzeń układów krążenia i oddechowego, alergie, migreny, bezsenność, podnoszą ryzyko zachorowań na nowotwory. Celem projektu było wskazanie alternatywnych, ekologicznych sposobów ogrzewania domów, poprzez zastosowanie m.in. źródeł energii odnawialnej.

4 Główne działania w ramach projektu: 1. Organizacja 4 – dniowych warsztatów edukacyjnych dla 30 szkół oraz 5 warsztatów dla nauczycieli. 2. Organizacja 2 konkursów skierowanych do szkół i nauczycieli. 3. Organizacja happeningu przez szkoły uczestniczące w projekcie na terenie swoich miejscowości. 4. Wydruk ulotek informujących o szkodliwości niskiej emisji. 5. Stworzenie strony internetowej dedykowanej problemowi niskiej emisji www.niskaemisja.parseta.pl

5 Udział w projekcie wzięły szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. W ramach projektu zorganizowane zostały bezpłatne, 4-dniowe warsztaty w OEE w Lipiu dla 30 szkół zlokalizowanych na terenie całej Polski.

6 W warsztatach dla szkół w sumie wzięło udział 1 320 osób. Byli to uczniowie z opiekunami z województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, pomorskiego i świętokrzyskiego.

7 Projekt zakładał również organizację 2-dniowych warsztatów dla 100 nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, pracowników świetlic, przedstawicieli ośrodków kultury, bibliotek i pracowników organizacji pozarządowych działających w sferze edukacji.

8 Projekt zakładał także przeprowadzenie dwóch konkursów pn. „Niska emisja w środowisku lokalnym”. Jeden z konkursów skierowany był do szkół, drugi do nauczycieli. W konkursie dla szkół wzięło udział 25 szkół. W konkursie na najlepszy scenariusz wpłynęły 34 prace.

9 Strona internetowa projektu www.niskaemisja.parseta.pl

10 Realizacja projektu rozpoczęła się w listopadzie 2013 roku i trwa do końca marca 2015 roku. Całkowity koszt projektu wyniósł 747.430,00 zł, w tym: -Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - 560.570,00 zł - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie - 94.630,00 zł - wkład własny Związku - 92.230,00 zł

11 STOP niskiej emisji ! Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizację programów edukacyjnych Waldemar Miśko – Przewodniczący Zarządu ZMiGDP."

Podobne prezentacje


Reklamy Google