Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Gmina Mielec 20 lat ciągłych przemian”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Gmina Mielec 20 lat ciągłych przemian”"— Zapis prezentacji:

1 „Gmina Mielec 20 lat ciągłych przemian”
Gimnazjum nr 2 w Mielcu „Gmina Mielec 20 lat ciągłych przemian” Samorząd Gminy Miejskiej Mielec

2 Mielec „ Po upadku komunizmu w 1989r. Mielec stanął przed trudnym zadaniem odbudowy gospodarki, usprawnienia administracji miasta oraz poprawienia bytu mieszkańców. Od tego czasu minęło wiele lat i zaowocowało to mnóstwem zmian w naszej gminie. Powstało wiele zakładów, stały się one w ostatnim czasie jednymi z największym w Polsce i osiągają bardzo duże przychody. Zaczęto dbać o rozwój kultury i restaurowano ważne zabytki. Zajęto się Dworkiem Oborskich i ważnym muzeum fotografii "Jadernówka". Gmina Miejska Mielec dostała również renomowany i ważny znak jakości "Teraz Polska”. ” Jak te zmiany postrzegają Mielczanie? Co o tym sądzą? "Piękne ulice, piękne chodniki, piękne trawniki" - to tylko jedna z opinii. W tej prezentacji ukażemy Państwu plusy i minusy tych zmian oraz przedstawimy zdanie obywateli naszego miasta.

3 Fotografie - porównanie
Samorząd Gminny wspiera i pomaga rozwijać się ważnym ośrodkom kulturalnym, historycznym i sakralnym. Na zdjęciach Dworek Oborskich, oraz Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Porównanie zdjęć z 2010r., a 1998r.

4 Dobro wspólne… Duma miasta, czyli Specjalna Strefa Ekonomiczna SSE EURO-PARK Mielec dająca zatrudnienie tysiącom ludzi. To jedno z najlepszych przedsięwzięć w historii naszego miasta. Jest to najstarsza strefa ekonomiczna w Polsce.

5 Dobro wspólne… Dzięki staraniom Gminy Mielec basen należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został odnowiony. Uczniowie ze wszystkich szkół w mieście mogą odbywać tu lekcje pływania.

6 Fakty w wykresach.. Wykresy z 2000r. przestawiające Saldo Migracji, oraz Produkcje sprzedanego przemysłu (w mln zł.). Mielec jest na 4 miejscu w migracjach mieszkańców ( - 5,3 ) oraz na pierwszym miejscu w produkcji sprzedanego przemysłu ( 4 825, 50 mln zł. )

7 Wygląd miasta Wszyscy mieszkający w Mielcu zauważają, że miasto pięknieje z dnia na dzień. Samorząd gminny dba stan chodników, elewacje bloków i różnych budynków, oraz o czystość ulic. Wszyscy goście przyjeżdżający do miasta są pod wrażeniem tego, jak Mielec jest zadbany.

8 Nieustanny rozwój.. Prócz ciągłych przemian ważne są także plany na przyszłość. Władze Mielca umieściły na portalu miasta projekty, które będą realizowane w najbliższych latach. Rynek Starego Miasta, Dworzec i wiele innych przedsięwzięć, które są teraz nadzieją dla wielu mieszkańców.

9 Cytaty wypowiedzi uczniów gimnazjum nr 2 na temat Gminy Miejskiej Mielec
„Jestem dopiero w 1 klasie, ale sama zauważam, że w naszym mieście wiele się dzieje – i to na lepsze !” Ania 14 lat „Nie interesują mnie za bardzo takie rzeczy, ale muszę być obiektywny i widząc wszystkie zmiany w Mielcu, oraz projekty na przyszłość związane z naszym miastem jestem bardzo zadowolony, że tu mieszkam” Kamil 16 lat

10 Aby odsłuchać nagrania prosimy kliknąć w ikonę dźwiękową
Opinie mieszkańców Mielca na temat naszego miasta, oraz pracy samorządu gminnego – ankieta uliczna Nagranie 1 Nagranie 2 Nagranie 3 Nagranie 4 Nagranie 5 Aby odsłuchać nagrania prosimy kliknąć w ikonę dźwiękową

11 Wyróżnienie Od rejonu zagrożonego strukturalnym bezrobociem do "tygrysa gospodarczego na południu Polski" i wyróżniającego się ośrodka edukacyjno-kulturalnego. I czerwca 2009 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie w czasie oficjalnego ogłoszenia wyników III edycji Konkursu "Teraz Polski" dla Gmin, prowadzący program redaktor TVP Grzegorz Miśtal przedstawił Mielec jako "tygrysa gospodarczego na południu Polski". To mocne określenie zostało przyjęte przez publiczność niezwykle sympatycznie, a delegacji z Mielca sprawiło dużą satysfakcję. Mielec jako pierwsze miasto na Podkarpaciu otrzymał prestiżowe Godło Promocyjne "Teraz Polska". Gala Konkursu odbyła się I czerwca w Teatrze Wielkim w Warszawie.

12 Nasze opinie.. Jako młode Mielczanki coraz częściej słyszymy wśród
kolegów i koleżanek plany o emigracji. Dziwi nas taka postawa, ponieważ nasze miasto bardzo szybko się rozwija. Coraz więcej miejsc pracy, coraz lepsze budynki mieszkalne, coraz więcej ciekawych miejsc, które można odwiedzać. Uważamy, że mieszkańcy Mielca powinni doceniać prace samorządu gminnego, to jak miasto się rozwija i cieszyć się pięknem naszego miasta, bo nikt nie zaprzeczy, że nie jest wspaniałe !

13 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Milena Dworkiewicz 1994, 3 „i” Karolina Gajek 1994, 3 „i” Aleksandra Kosiorowska 1994, 3 „i” Ewelina Pregiel Dominika Sobieraj Olga Szęszoł 1994, 3 „i” Gimnazjum nr 2 w Mielcu ul. Grunwaldzka 7, Mielec mgr.Danuta Wilk Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "„Gmina Mielec 20 lat ciągłych przemian”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google