Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

"Kto jest przyjacielem lasu”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ""Kto jest przyjacielem lasu”"— Zapis prezentacji:

1 "Kto jest przyjacielem lasu”
Mateusz Smoczyński Klasa IVb Szkoła Podstawowa w Rusi

2 zapraszam Was na krótką wycieczkę po lesie
Nazywam się Mateusz lubię aktywny tryb życia, jeździć rowerem, grać w tenisa i piłkę nożną, i … spacerować po lesie zapraszam Was na krótką wycieczkę po lesie

3 Las ma swoich przyjaciół i szkodników, ale skupimy się na tych
Las to nie tylko drzewa rosnące gęsto w zwarciu to również zwierzęta i różnego rodzaju rośliny. Las ma swoich przyjaciół i szkodników, ale skupimy się na tych pierwszych

4 Większość lasów w Polsce to lasy sztuczne, wyhodowane przez człowieka
Większość lasów w Polsce to lasy sztuczne, wyhodowane przez człowieka. Dużą rolę odgrywa leśniczy lasu, który sprawuje opiekę nad powierzonym lasem, odnawia i wycina w nim drzewa.

5 wiewiórki roznoszą szyszki,
Las to również żyjące w nim zwierzęta, wśród nich mrówki, które porządkują ściółkę leśną, dzięcioły, które leczą drzewa czyli wyjadają z nich robaki, wiewiórki roznoszą szyszki, kasztany, żołędzie i orzechy po lesie.

6 Wiatr, słońce i deszcz są również przyjaciółmi lasu
wiatr pomaga rozsiewać nasiona drzew i krzewów, słońce i deszcz umożliwiają ich wzrost.

7 Ja też uważam się za przyjaciela lasu!
Człowiek również jest przyjacielem lasu, pod warunkiem, że: nie śmieci w lesie! nie płoszy zwierząt! dokarmia i opiekuje się zwierzętami! nie niszczy drzew i nie łamie gałęzi! ogniska rozpala w dozwolonych miejscach! uczy innych jak należy zachowywać się w lesie! Ja też uważam się za przyjaciela lasu!

8 Przy wsparciu nauczycieli chętnie podejmujemy ekologiczne wyzwania,
Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że moja szkoła jest również przyjacielem lasu. Przy wsparciu nauczycieli chętnie podejmujemy ekologiczne wyzwania, często gościmy leśniczych z Nadleśnictwa Jedwabno i Nadleśnictwa Nowe Ramaki. Co roku aktywnie uczestniczymy w obchodach Dnia Ziemi, sadzimy las. Na terenie szkoły prowadzimy Ptasi Bar.

9 Regularnie dokarmiamy naszych skrzydlatych przyjaciół.
W Rusi działa „Ptasia gospoda” i punkt dokarmiania ptaków „Ćwierkolandia”, które powstały dzięki zaangażowaniu nauczycieli i kolegów z mojej szkoły oraz miejscowych leśniczych. Teren wokół „Ptasiej gospody” obsadziliśmy cennymi dla ptaków krzewami, takimi jak głóg i jarząb. Regularnie dokarmiamy naszych skrzydlatych przyjaciół.

10 Bardzo dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt ""Kto jest przyjacielem lasu”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google