Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mistrza horroru. Eksperymentatora internetowego. Rzemieślnika i artysty. Jedenego z najbogatszych pisarzy świata.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mistrza horroru. Eksperymentatora internetowego. Rzemieślnika i artysty. Jedenego z najbogatszych pisarzy świata."— Zapis prezentacji:

1 Mistrza horroru. Eksperymentatora internetowego. Rzemieślnika i artysty. Jedenego z najbogatszych pisarzy świata

2 Mistrz horroru. Rzemieślnik i artysta. Jeden z najbogatszych pisarzy świata. Każda jego książka trafia natychmiast po premierze na szczyty list bestsellerów, a zanim powstanie, wytwórnie filmowe biją się o prawa do jej ekranizacji. Jest przy tym kochany przez rodaków jak mało który literat.

3 Jego kariera to odzwierciedlenie amerykańskiego mitu sukcesu - od pucybuta do prezydenta. A w tym przypadku - od pracownika miejskiej pralni do króla literatury popularnej. Jest autorem horrorów, które przeszły do klasyki gatunku, jak np. Lśnienie, Smętarz dla zwierzaków, Miasteczko Salem, Podpalaczka. Nie ogranicza się jednak do jednego gatunku, czego przykładem są: Cztery pory roku, Zielona mila, Oczy smoka, Bastion oraz 8-tomowy cykl powieści fantasy Mroczna Wieża.

4 Horror oparty na powieści Stephena Kinga. Opowieść o mrocznym hotelu, w którym ożywają wspomnienia o okrutnej zbrodni popełnionej w tym miejscu. Pierwotnie Stephen King miał napisać scenariusz, do czego ostatecznie nie doszło. King powiedział jakiś czas później, że film ten w ogóle mu się nie podoba. Film ten był najczęściej wyświetlanym obrazem w tzw. "kinach dla zmotoryzowanych" na terenie USA.

5 Swój sukces zawdzięcza między innymi roli niekwestionowanego Jacka Nicholsona w której wcielił się w psychopatę usiłującego zabić swoją rodzinę.

6 Wiekowy Paul Edgecombe, emerytowany strażnik więzienny, wspomina jedną z najniezwyklejszych historii, jakie dane mu było przeżyć. W 1935 roku Edgecombe był szefem strażników bloku śmierci w więzieniu Cold Mountain. Do jego obowiązków należało odprowadzanie skazańców do celi śmierci długim korytarzem wyłożonym zielonym linoleum, zwanym "zieloną milą". Pewnego dnia do bloku trafia John Coffey - potężny, czarnoskóry osiłek oskarżony o zamordowanie dwóch białych dziewczynek. 'Zielona mila' otrzymała 4 nominacje do Oscara.

7 Adaptacja powieści Stephena Kinga. Andy Dufresne odsiaduje karę dożywotniego więzienia za podwójne morderstwo, którego nie popełnił. W Shawshank rządzą sadystyczni strażnicy; dyrektor więzienia to hipokryta i oszust. Ale Andy jest sprytniejszy od każdego z nich; lata, jakie przyjdzie mu spędzić w celi, wykorzysta na przygotowanie misternego planu zemsty - tak zaskakującego, że zmyli nawet najbliższych współwięźniów. 2 miejsce na zaszczytnej Liście Filmów Wszechczasów

8 Jakub Zapa ł a Micha ł Sowa I


Pobierz ppt "Mistrza horroru. Eksperymentatora internetowego. Rzemieślnika i artysty. Jedenego z najbogatszych pisarzy świata."

Podobne prezentacje


Reklamy Google