Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, ZAWIERCIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, ZAWIERCIE"— Zapis prezentacji:

1 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ ZADANIE 5 Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów na temat: Tytoń, narkotyki, dopalacze - jak się przed tym bronić. Ocena na podstawie informacji przesłanej do jury przez szkołę.

2 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
Spotkanie profilaktyczne dla uczniów powiatu zawierciańskiego z teraputami MONAR-u, funkcjonariuszami policji, ratownikami medycznymi oraz wokalistą rockowym Krzysztofem Jaryczewskim 15 listopada 2012 r. BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

3 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
Trzydziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w spotkaniu profilaktycznym zorganizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury w ramach obchodów Roku Bezpiecznej Szkoły dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Zawierciański. Celem spotkania było: - zapoznanie uczniów z problemami narkomanii i alkoholizmu oraz zażywania wszelkiego rodzaju środków psychoaktywnych, - zapoznanie uczniów z metodami leczenia i wspierania osób uzależnionych, bądź zagrożonych uzależnieniem. Podczas spotkania uczniowie spotkali się z: - terapeutami z częstochowskiego MONAR-u, - funkcjonariuszami policji z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, - ratownikami medycznymi z PARAMEDICS Grupa Jurajska, - wokalistą rockowym Krzysztofem “JARY” Jaryczewskim. BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

4 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

5 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

6 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

7 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

8 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

9 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

10 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
Realizując zadanie 5 odbywaliśmy także konwersatoria prowadzone przez kompetentnych pracowników instytucji uprawnionych do profilaktyki antyuzależnieniowej. Były to następujące zajęcia: - “Niewola na życzenie” - program profilaktyczny dot. narkomanii, zajęcia prowadzone w klasach II przez pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu. - “Debata” (w klasach I) i “Korekta” (w klasach III) – specjalistyczny program wdrażany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, prowadzony przez posiadającego odpowiednią licencję pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu, - “Choroba alkoholowa i przemoc w rodzinie” - pogadanki prowadzone przez p. Mariana Krupę, przedstawiciela Zawierciańskiego Stowarzyszenia Trzeźwości „PRZYSTAŃ” (w klasach II), - “Palenie papierosów a zdrowie” - zajęcia prowadzone przez pedagoga szkolnego posiłkującego się filmem dydaktycznym “Nikotyna – legalny narkotyk”. BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

11 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
“Niewola na życzenie” - zajęcia prowadzone przez pracowników Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Zawierciu 18 grudnia 2012 r. BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

12 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
“Niewola na życzenie” - zajęcia prowadzone przez pracowników Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Zawierciu BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

13 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
“Niewola na życzenie” - zajęcia prowadzone przez pracowników Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Zawierciu, 10 kwietnia 2013 r. BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

14 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
“Debata” - zajęcia prowadzone przez pracowników Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Zawierciu, 20 marca 2013 r. BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

15 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
Zajęcia profilaktyczne dotyczące uzależnień prowadzone przez przedstawicieli różnych instytucji zaowocowały przygotowaniem gazetki ściennej, na której zaprezentowaliśmy przygotowane własnoręcznie plakaty. BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

16 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
“Alkohol i przemoc w rodzinie” - zajęcia prowadzone przez pana Mariana Krupę, przedstawiciela Zawierciańskiego Stowarzyszenia Trzeźwości “PRZYSTAŃ”, 8 kwietnia 2013 r. BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

17 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
Gazetka ścienna upowszechniająca wiedzę o zagrożeniu uzależnieniem od alkoholu oraz jego skutkach. BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

18 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?

19 ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, 42-400 ZAWIERCIE
Wiadomości na temat uzależnień, które nabyliśmy podczas zajęć profilaktycznych są bardzo ważne w kontekście czasów współczesnych, kiedy tak łatwo wpaść w nałogi. Stresujący tryb życia, wysokie wymagania stawiane współczesnemu człowiekowi sprzyjają popadaniu w uzależnienia. Dlatego też bardzo ważną działalnością szkoły jest zapobieganie uzależnieniom poprzez odpowiednio dobraną profilaktykę. BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ. ZADANIE 5 – Tytoń, narkotyki, dopalacze, jak się przed tym bronić?


Pobierz ppt "ZESPÓŁ SZKÓŁ im. OSKARA LANGEGO ul. RATAJA 30, ZAWIERCIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google