Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy zawsze prawidłowo myjemy nasze ręce?. Szkoła jest doskonałym środowiskiem dla szkodliwych mikrobów, które przez dotyk bez trudu mogą rozprzestrzeniać.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy zawsze prawidłowo myjemy nasze ręce?. Szkoła jest doskonałym środowiskiem dla szkodliwych mikrobów, które przez dotyk bez trudu mogą rozprzestrzeniać."— Zapis prezentacji:

1 Czy zawsze prawidłowo myjemy nasze ręce?

2 Szkoła jest doskonałym środowiskiem dla szkodliwych mikrobów, które przez dotyk bez trudu mogą rozprzestrzeniać się między dziećmi.

3 Mycie rąk jest jednym z najlepszych sposobów szerzeniu się drobnoustrojów i zapobiegania chorobom.

4 Nasze dłonie naturalnie pokryte są specjalną, oleistą substancją, która nawilża naszą skórę i chroni ją przed wysychaniem. Substancja ta jednocześnie ułatwia mikrobom przyleganie do powierzchni skóry i stanowi doskonałe środowisko do ich rozwoju i namnażania się.

5 Na powierzchni naszych dłoni obecne są pożyteczne bakterie – np. niechorobotwórcze gronkowce (Staphylococcus). Regularne mycie rąk pozwala pozbyć się innych mikrobów, które gromadzą się na naszych dłoniach z naszego otoczenia (domu, szkoły, ogrodu, zwierząt, żywności itd.).

6 Niektóre z tych mikrobów po przedostaniu się do naszego organizmu np. przez zjedzenie lub wdychanie z powietrzem mogą wywołać u nas chorobę.

7 Mycie rąk wodą bez mydła lub zimną wodą pozwala pozbyć się widocznego gołym okiem brudu; aby jednak pozbyć się z powierzchni skóry oleistej substancji z przyczepionymi mikrobami, sama woda nie wystarczy – potrzebne jest mydło.

8 Ręce powinniśmy umyć: Przed, w trakcie i po przygotowywaniu jedzenia, Po skorzystaniu z łazienki, Po kontakcie ze zwierzętami, lub zwierzęcymi resztkami, Po kaszlu, kichaniu i dmuchaniu nosa, Kiedy jesteśmy chorzy lub mamy kontakt z chorymi.

9

10 Zawsze pamiętam o myciu rąk!!! Rączki myjemy zdrowo żyjemy

11 Jaki jest najlepszy sposób pozbycia się zarazków z naszych dłoni?

12 Jaka jest różnica, jeśli do mycia użyjemy mydła?

13 Kiedy powinnyśmy myć ręce?

14 Opracowanie: Ewelina Sielawa Źródło: www.e-bug.eu


Pobierz ppt "Czy zawsze prawidłowo myjemy nasze ręce?. Szkoła jest doskonałym środowiskiem dla szkodliwych mikrobów, które przez dotyk bez trudu mogą rozprzestrzeniać."

Podobne prezentacje


Reklamy Google