Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZSP IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W NIDKU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZSP IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W NIDKU"— Zapis prezentacji:

1 ZSP IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W NIDKU
CZASY SIĘ ZMIENIAJĄ I MY ZMIENIAMY SIĘ RAZEM Z NIMI. 20 LAT WSPÓLNIE Z GMINĄ WIEPRZ !!!

2 WIEDZA OGÓLNA O NASZEJ GMINIE
Na podstawie zaczerpniętych informacji od jednego z mieszkańców gminy dowiedziałyśmy się, że „w przeciągu 20 lat wójtami naszej gminy były następujące osoby: Stefan Komendera, Tadeusz Jura, oraz nasza obecna pani wójt Małgorzat Chrapek. W czasie tych 20 lat zaszły w naszej gminie zmiany na lepsze. Powstało wiele nowych budynków ( Np. Przychodnia zdrowia, hale sportowe, szkoła nr 1 w Wieprzu) Rozbudowana została infrastruktura drogowa oraz został poszerzony dostęp do sieci wodociągowej, gazowniczej i telekomunikacyjnej”

3 NASZA SZKOŁA W PRZECIĄGU 20 LAT
Szkoła w Nidku przed remontem Szkoła w Nidku po remoncie. Z przeprowadzonych rozmów z pracownikami naszej szkoły wynika, że „proces remontu oraz rozbudowy tej placówki był niemałym przedsięwzięciem”. Dowiedziałyśmy się też, że „to dzięki pomocy, której dostarczyła nam nasza gmina, dzieci oraz młodzież mogą teraz w bardziej przyjemny sposób zdobywać wiedzę”

4 Boisko sportowe w naszej miejscowości
„Na początku lat 90 – tych przy naszej szkole istniało tylko boisko szkolne o wymiarach do gry w piłkę ręczną. W roku 2000 ze środków pozyskanych przez radę sołecką wsi Nidek powstało boisko asfaltowe do gry w siatkówkę i koszykówkę. W 2009 roku dzięki staraniom dyrektora szkoły i radnych z naszej wioski uroczyście otwarto boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią” Informacje te zaczerpnęłyśmy od byłego radnego gminy Wieprz Józefa Sordyla.

5 Miejsce modlitw naszych parafian cz.1
ZABYTKOWY KOŚCIÓŁ W NIDKU PRZED REMONTEM. ZABYTKOWY KOŚCIÓŁ W NIDKU PO REMONMCIE. Zabytkowy kościół z 1539r. ze względu na swój wiek wymagał remontu, który odbył się w latach 2007/2008. Wielu ludzi dobrze wypowiada się o skutkach podjętych działań. Dzięki pomocy gminy i mieszkańców udało się zrealizować wyznaczony cel. Zyskał on nowe pokrycie dachowe które pozwoli mu przetrwać kolejne lata i cieszyć oczy następnych pokoleń.

6 Miejsce modlitw naszych parafian cz.2
NOWY KOŚCIÓŁ W NIDKU Przeprowadziłyśmy rozmowę z jedną z członkiń grupy różańcowej. Po zadaniu pytania „Dlaczego powstał nowy kościół, chociaż obok jest tak piękny, zabytkowy?” parafianka z przekonaniem odpowiedziała: „Wieś Nidek bardzo rozwija się w ostatnich latach i przybywa mieszkańców którzy w starym kościele nie mogli już się pomieścić a w trudnych warunkach pogodowych stanie poza murami starego kościoła uniemożliwiało skupianie na modlitwie. Kościół powstał dzięki staraniom księdza Jana Stróżaka i wielkiemu wysiłkowi fizycznemu jak i materialnemu mieszkańców Nidku.”

7 ORKIESTRA DĘTA NIDEK „W przeciągu 20 lat nasza orkiestra dzięki wsparciu gminy i mieszkańców mogła rozwinąć swoje skrzydła. Zdobyła w tym czasie wiele prestiżowych nagród oraz stała się znakomitą wizytówką naszej gminy” – fragment rozmowy z jednym z członków zespołu.

8 Ośrodek zdrowia w Wieprzu
STARY OŚRODEK ZDROWIA PO REMONCIE, KTÓRY OBECNIE PEŁNI ROLĘ OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ OBECNY OŚRODEK ZDROWIA „Dzięki staraniom władz gminy kilku kadencji oraz pomocy udzielonej przez Unię Europejską od listopada 2005 roku działa w gminie nowy ośrodek zdrowia w którym korzystać można z poszerzonej oferty usług medycznych w bardziej komfortowych i przyjaznych pacjentowi warunkach. W nowym budynku mieści się poradnia ogólna, gabinet stomatologiczny, administracja, apteka oraz inne punkty pomocy medycznej” - te wszystkie informacje pozyskałyśmy dzięki rozmowie z jedną z mieszkanek Wieprza panią Zofią Ćwiertnią.

9 INFRASTRUKTURA DROGOWA
Na temat tego zagadnienia informacji udzielił nam pan Marek Skibiński: „Większość dróg w latach 80 i 90 na terenie naszej wioski a także gminy były drogami żwirowymi, w ostatnich 20 latach uległy częściowej modernizacji dzięki zaangażowaniu naszego samorządu gminnego. Jednak przed władzami gminy jeszcze ogrom zadań aby doprowadzić wszystkie drogi do wymarzonego stanu, który odpowiadałby aspiracją ludzi XXI wieku” ZDJĘCIE JEDNEJ Z DRÓG NA TERENIE GMINY WIEPRZ

10 Sport i rekreacja w naszej gminie
Kolejnym z naszych rozmówców był pan Andrzej Saferna obecny nauczyciel w-fu w naszej miejscowości. Po zadaniu pytania: „Czy hale sportowe w naszej gminie są przydatne? I w jakim stopniu przyczyniła się do tego nasza gmina?” odpowiedział: „Uważam że powstanie tych nowych obiektów pozwoli naszym podopiecznym rozwijać swoje umiejętności sportowe oraz myślę, że zwiększyło to znacznie ich zapał do uczestniczenia w zajęciach w-fu. A co do zaangażowania naszego samorządu gminnego jestem pewien iż bez ich pomocy stworzenie tych miejsc było by znacznie utrudnione, a wręcz niemożliwe”. HALA SPORTOWA W WIEPRZU HALA SPORTOWA W PRZYBRADZU

11 Podsumowanie pracy samorządu w naszej gminie w przeciągu 20 lat
Po przeprowadzonych rozmowach z różnymi osobami z całą pewnością możemy stwierdzić, iż działalność naszego samorządu gminnego sprawiła, że nasza okolica znacznie się rozwinęła. Dzięki tak dużej pomocy ze strony naszej gminy w dużym stopniu poprawił się standard życia mieszkańców. Na koniec warto dodać, że nie tylko zmieniło się otoczenie ale także zmienił się stosunek ludzi do miejsca w którym mieszkają. Znacznie wzrosło ich zaangażowanie w sprawy społeczne oraz zwiększyło się zainteresowanie sprawami gminy.

12 W SKŁAD ZESPOŁU PROJEKTOWEGO WCHODZĄ:
AGNIESZKA SORDYL (Ur r. Kl. III gimnazjum) ANGELIKA ĆWIERTNIA (Ur r. Kl. III gimnazjum) SZKOŁA IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W NIDKU. OPIEKUNEM NASZEGO ZESPOŁU JEST PAN ANDRZEJ SAFERNA Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "ZSP IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W NIDKU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google