Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu? MY – UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W DOBRYM MIEŚCIE A DLACZEGO ???

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu? MY – UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W DOBRYM MIEŚCIE A DLACZEGO ???"— Zapis prezentacji:

1

2 Kto jest przyjacielem lasu?

3 MY – UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W DOBRYM MIEŚCIE A DLACZEGO ???

4 W NASZEJ SZKOLE WIELE MÓWIMY O EKOLOGII I OCHRONIE PRZYRODY. ZA DZIAŁALNOŚĆ EKOLOGICZNĄ OTRZYMALIŚMY MIĘDZYNARODOWY CERTYFIKAT ZIELONEJ FLAGI!

5 Porządkujemy, naprawiamy szkody uczynione tylko przez człowieka, pamiętamy o tym by nie sprzątać po matce naturze, w rezerwatach i miejscach objętych ochroną. Tam niczego nie dotykamy i nie przesuwamy. Porządkujemy, naprawiamy szkody uczynione tylko przez człowieka, pamiętamy o tym by nie sprzątać po matce naturze, w rezerwatach i miejscach objętych ochroną. Tam niczego nie dotykamy i nie przesuwamy. nczego.

6 JEDNYM Z WAŻNIEJSZYCH DZIAŁAŃ EKOLOGICZNYCH NASZEJ SZKOŁY JEST OCHRONA LASÓW. REALIZUJĄC ZADANIA Z NIĄ ZWIĄZANE ŚCIŚLE WSPÓŁPRACUJEMY Z NADLEŚNICTWAMI: WICHROWO, ORNETA, KUDYPY ORAZ Z DOBROMIEJSKIM KOŁEM ŁOWIECKIM „KACZOR”

7 BĘDĄC W LESIE ZACHOWUJEMY CISZĘ, BY NIE PRZESZKADZAĆ JEGO MIESZKAŃCOM.

8 DOKARMIAMY ZWIERZĘTA JEDYNIE POD NADZOREM LEŚNICZYCH

9 POZNAJEMY NOWE GATUNKI. OBSERWUJEMY BACZNIE PRZYRODĘ UCZYMY SIĘ

10 PRZEDE WSZYSTKIM ZAŚ NIE ŚMIECIMY W LESIE I TEGO UCZYMY INNYCH.

11 LAS JEST WAŻNY DLA ŚRODOWISKA, DLA NASZEGO ŻYCIA I ZDROWIA. PRZYSZŁOŚĆ LUDZKOŚCI ZALEŻY OD NASZEGO ZAANGAŻOWANIA W OCHRONĘ TYCH WSPANIAŁYCH MIEJSC JAKIMI SĄ LASY.


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu? MY – UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W DOBRYM MIEŚCIE A DLACZEGO ???"

Podobne prezentacje


Reklamy Google