Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konwalia Majowa Konwalia Majowa gatunek byliny kłączowej z monotypowego rodzaju konwalii. Konwalia jest rośliną leczniczą i popularną rośliną ozdobną.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konwalia Majowa Konwalia Majowa gatunek byliny kłączowej z monotypowego rodzaju konwalii. Konwalia jest rośliną leczniczą i popularną rośliną ozdobną."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Konwalia Majowa Konwalia Majowa gatunek byliny kłączowej z monotypowego rodzaju konwalii. Konwalia jest rośliną leczniczą i popularną rośliną ozdobną. Występuje w lasach całej Polski, jest też uprawiana.

5 Przebiśnieg Przebiśnieg gatunek rośliny należącej do rodziny amarylkowatych. Gatunek popularny w uprawie i rozpoznawalny jako symbol przedwiośnia. Także roślina miododajna i lecznicza. W Polsce podlega ochronie gatunkowej.

6 Pierwiosnek Pierwiosnek rodzaj rośliny należącej do rodziny pierwioskowatych. Występuje głównie w Europie i Azji na obszarach o klimacie umiarkowanym. Najliczniej w Chinach i Himalajach.

7 Zimowit Jesienny Zimowit Jesienny gatunek rośliny należący do rodziny zimowitowych. Występuję w Europie. W Polsce najczęściej spotykany jest w niższych położeniach górskich.

8 Obuwik Obuwik rodzaj rośliny z rodziny storczykowatych.Występuje na półkuli północnej w Ameryce Północnej Eurazji. W Polsce spotykany w naturze jest tylko jeden gatunek Obuwnika,,Obuwik Pospolity''

9 Lilia Wodna Lilia Wodna lubi środowisko wodne. Jest świetną ozdobą stawów i oczek wodnych. Pochodzi z rodziny grzybieniowatych.

10 Dziękuję za obejrzenie prezentacji ! :) Katarzyna Tomasik Wykorzystałam wiadomości ze strony: np. www.wikipedia,org.pl http://pl.wikipedia.org/wiki/Szafran


Pobierz ppt "Konwalia Majowa Konwalia Majowa gatunek byliny kłączowej z monotypowego rodzaju konwalii. Konwalia jest rośliną leczniczą i popularną rośliną ozdobną."

Podobne prezentacje


Reklamy Google