Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Skaryszewie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Skaryszewie"— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Skaryszewie
Chomentów Puszcz 20 lat Samorządu w gminie Skaryszew Miasto i Gmina Skaryszew

2 Wywiad z Burmistrzem Miasta i Gminy Skaryszew p. Ireneuszem Kumięgą
Czy powstały nowe inwestycje na terenie Chomentowa Puszcz, Socha i Szczygieł? Odp. Tak. Na drodze Chomentów szczygieł i Chomentów Socha jest wylany asfalt. 2) Jakie zmiany gospodarcze zaszły w Chomentowie w ciągu 20 lat? Odp. W ciągu ostatnich 20 lat Chomentów przestał być miejscowością rolniczą, nie wszyscy mają gospodarstwo. Czy powstały nowe zakłady pracy w ciągu 20 lat? Odp. Tak, powstały: firma transportowa ZHU Kijas p. Dariusza Kijasa, sklep spożywczy p. Janusza Domagały. Jak działa Transport Publiczny na terenie Gminy? Odp. Na terenie działa linia „B”, linia 24 jeździ przez Janów i linia Szymkiewicz. Czy uważa pan że jest bezpieczniej niż 20 lat temu? Odp. Na pewno. Poprawiła się struktura dróg, jest założone oświetlenie. Policja ingeruje bardziej niż 20 lat temu. Czy powstały nowe drogi w obrębie gminy z jej inicjatywy? Odp. Na ulicy ogrodowej zamierzamy położyć nawierzchnie asfaltową. Utwardzona będzie droga na Stanisławów oraz ulica Szkolna.

3 Droga 733 prowadząca przez Chomentów-Puszcz wymaga remontu
Galeria Droga 733 prowadząca przez Chomentów-Puszcz wymaga remontu

4 Wywiad z sołtysem Chomentowa p. Ewą Jastrzębską
1) Czy dziś u nas jest bezpieczniej niż było 20 lat temu? Odp. Na drodze nie jest bezpieczniej ponieważ jeździ o wiele więcej samochodów. 2) Czy bezrobocie zwiększyło się czy może zmalało? Odp. Bezrobocie zwiększyło się i to bardzo. Zmniejszyła się ilość rolników a wiadomo że jak nie ma rolników to nie ma kontraktów. Ciągle ich brakuje. 3) Czy w Chomentowie są kluby sportowe? Odp. Tak, powstał klub sportowy w Chomentowie (KS Chomentów). Klub ten powstał w 1999r I przetrwał do dziś. Ponosi on zwycięstwa ale i porażki. 4) Jakie osiągnięcia zdobył zespół ludowy „Chomentowianki’’ i ile lat istnieje? Odp. Zespół ludowy w ostatnim czasie zwiększył swoją działalność. Wygrywa on różne konkursy, ale nie zawsze. Zdobył już m.in. dyplomy , nagrody rzeczowe oraz puchary. Zespół ten istnieje już 24 lata. Przetrwał on nie jedno. 5) Czy w naszej miejscowości powstały nowe sklepy? Odp. Tak, powstał drugi sklep spożywczy, którego właścicielem jest Janusz Domagała 6) Jak wyglądają nasze drogi? Odp. Droga do Stanisławowa, była niemal niezdolna do jazdy. Jest ona teraz zrobiona i zdolna do jazdy. Na ulicy Ogrodowej jest wysypana szlaka. Droga na Chomentów Socha jest wylana asfaltem. Wszystkie drogi są dobre i przejezdne. 7) Jak wyglądają nasze pobliskie figurki i pomniki? Odp. Pomnik ludzi poległych na cholerę został odnowiony. Płotek przy figurce w centrum Chomentowa został zmieniony. W 2000r. wybudowano figurkę na gromadzkim placu na końcu wsi.

5 Figurka na Placu Gromadzkim
Galeria Figurka na Placu Gromadzkim

6 Wywiad z radnym Miasta i Gminy Skaryszew p. Stanisławem Domagałą
1) Ile lat jest Pan radnym? Odp. Cztery lata, w tym roku na jesieni są wybory samorządu czyli wybrany zostanie burmistrz miasta i gminy Skaryszew oraz radni gminy Skaryszew. 2) Ile lat istnieje klub sportowy KS CHOMENTÓW? Odp. Klub istnieje 10 lat, treningi oraz mecze odbywają się na boisku szkolno środowiskowym w Chomentowie Puszcz. 3) Czy klub ma jakieś osiągnięcia na swoim koncie? Jeśli tak to jakie? Odp. Ważnym osiągnięciem był awans grupy juniorów i seniorów z klasy B do klasy A. 4) Kto jest obecnie prezesem KS Chomentowa? Odp. Obecnie Ja nim jestem. 5) Kto był założycielem i pomysłodawca klubu? Odp. Pomysłodawca była młodzież mieszkająca w Chomentowie. Pierwszym prezesem był Grzegorz Lis oraz Paweł Śmietanka. 6) Kto jest obecnie trenerem naszego klubu? Odp. Jest nim P. Paweł Piasek który trenuje grupę juniorów oraz seniorów. 7) Czy zaszły jakieś zmiany w ciągu 20 lat w Ochotniczej Straży Pożarnej w Chomentowie Puszcz i wyposażeniu sprzętu? Odp. Tak, przede wszystkim mamy wóz strażacki o pojemności 8000 litrów. 8) Kto obecnie sprawuje urząd naczelnika i prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Chomentowie? Odp. Naczelnikiem jest pan Łącki Szymon, a jego zastępcą Pan Zygmunt Kozicki. Prezesem jest pan Jerzy Lis.

7 Galeria Droga na Stanisławów Droga na Stanisławów

8 Wywiad z dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej w Chomentowie p
Wywiad z dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej w Chomentowie p. Joanną Kozłowską 1) Czy szkoła zmieniła się w ciągu 20 ostatnich lat.? Jak bardzo? Odp. Tak, zmieniła się. W ciągu 20 ostatnich lat wygląd szkoły się zmienił, szkoła została na zewnątrz odnowiona. W szkole zostały wymienione, okna, oraz wyburzono piece kaflowe. W szkole jest teraz kotłownia olejowa oraz w 2002r. założono ogrzewanie centralne. Wyłożono schody a także podjazd dla osób niepełnosprawnych W 2008r. została wykonana sala informatyczna w której jest 8 stoisk komputerowych. W 2009r. zrobiono chodnik wokół szkoły z kostki. 2) Jakie jest teraz wyposażenie szkoły? Odp. Zostały wymienione meble szkolne. W szkole został założony internet, posiada także teraz 12 komputerów. W 2009r. zostały zakupione dla pomocy uczniów programy „Radosna Szkoła’’. 3) Czy zostały założone kółka lub zajęcia dla uczniów? Odp. Oczywiście, zostały założone kółka fotograficzne, taneczne, przedmiotowe tzn. przyrodnicze, matematyczne, jęz. angielskiego oraz plastyczne. 4) Czy pani zdaniem młodzież ma większe możliwości edukacyjne? Odp. Uważam że tak, lecz wydaje mi się że nie potrafią z nich korzystać. 5) Jakie szkoła zdobyła osiągnięcia w ciągu ostatnich 20 lat. Odp. Od wielu lat szkoła bierze udział w konkursie pt. ,,Bezpieczna szkoła”. Konkurs ten jest organizowany przez komendę radomską. Na terenie szkoły jest boisko asfaltowe oraz skocznia.

9 Pracownia Informatyczna
Galeria Pracownia Informatyczna

10 Szkoła osiąga liczne osiągnięcia sportowe
Galeria Szkoła osiąga liczne osiągnięcia sportowe

11 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Magdalena Laban 1995, kl. II d - Lider Grupy Piotr Kijas 1995, kl. II d Aleksandra Kozicka 1995, kl. II d Agnieszka Borkowicz 1995, kl. II d Natalia Bielecka 1995, kl. II d Paweł Kozicki 1996, kl. I c Izabela Domagała 1995, kl. II d Eliza Bielecka 1996, kl. I c Milena Wojtyniak 1996, kl. I c Agnieszka Tuzimek 1995, kl. II d Damian Pluskwa 1995, kl. II d Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Skaryszewie Koordynator – Kinga Zakrzewska, Justyna Sulima Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Skaryszewie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google